Skip to content

Kirpik Lifting ve İpek Kirpik

Kirpik Lifting ve İpek Kirpik

KİRPİK LİFTİNGİ NEDİR? NASIL UYGULANIR?
Bakımlarına önem veren kadınların son zamanlarda en popüler olarak kalıcı makyaj uygulamalarından birisi kirpik lifting bakımıdır. Sürekli olarak canlı ve uzun görünümlü kirpiklere sahip olmak isteyenler için kirpik lifting işlemi oldukça uzun süre kalıcı bir hale bakım olarak dikkatleri çekmektedir.
Kirpik Lifting Nedir?
Kirpikleri 2-4 ay süre zarfında kalıcı bir şekilde kaldırma ve kıvırma işlemine kirpik lifting denilmektedir. Bu makyaj uygulaması özenli kadınlarımız tarafından oldukça tercih edilmektedir.
Doğal kirpiklere doygunluk kazandıran ve güzelliği daha da arttıran kirpik lifting, herhangi bir işlem gerektirmeden kalıcı bir etkiye sahiptir. Güzel sonuçların anında yansıması ile 10 haftaya kadar kirpiklerin çekici görünümüne sahip olabilirsiniz.
Kirpik Lifting İşlemi Nasıl Uygulanır?
• Kirpik lifting işleminde, kirpiklere uzun süreli bir kıvrık ve uzun bir etki verilebilmesi için kirpik çizgisine öncelikle silikon bir ped yapıştırılmaktadır.
• Devamında kirpikler sırası ile geriye doğru taranarak yapıştırılmaktadır.
• Bu kıvrıklığın korunması için belirli solüsyonlar basamaklar ile uygulanmaktadır. Belirli durumlara göre de kirpikler, kirpik bigudisine sarılmaktadır.
• Bu aşamalardan sonra geriye doğru yapıştırılmış kirpiklere mikro çubuklarla jel bir solüsyon sürülmektedir. 15-20 dakikalık bekleme süresinde kirpikler tek tek ayrılır ve solüsyonun her bir kirpiğe eşit şekilde sürülmektedir.
• Sonraki adımda kirpiğe farklı bir solüsyon daha sürülmektedir ve tekrar bir bekleme sürecine girilmektedir. En son basamakta da kirpiklere keratin iyileştirmesi ve renk besleyici bir solüsyon daha sürülerek kirping lifting işlemi tamamlanmaktadır.

Neslim Güngen® Güzellik Merkezi’nin cildinizin farklı ihtiyaçlarına yönelik cilt bakım protokollerinden yararlanın!

Sıkça Sorulan Sorular

Bu uygulamanın genelde herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat işlem yapılan kısım göz bölgesi olduğu için dikkatli bir işlem gerektirmektedir. Lifting işleminde kirpiklere kimyasal solüsyon sürüldüğü için gözler tahriş olabilir ve istenmeyen reaksiyonlar ile karşılaşılabilir.

• Kirpik lifting uygulaması öncesinde göz makyajı özenli bir şekilde temizlenmelidir.
• Makyaj temizliğinden sonra herhangi bir makyaj kalıntısı kalmamalı ve kuru bir yapıya sahip olunması gerekmektedir.
• Lens kullanılması durumunda, lifting öncesinde lens mutlaka çıkarılmalıdır.
• Arpacık, alerji ve kirpik dökülmesi gibi rahatsızlıkların yaşanması durumunda kirpik lifting işlemi önerilmemektedir.
• Kirpik lifting uygulamasından sonra 24 saat süre ile kirpiklerinizi su ile temas etmemesine özen gösterin.

Kirpik Lifting işleminin süresi kirpiklerin yapı ve tipine göre değişkenlik göstermektedir. Kısa ve düz kirpiklere sahip kişiler için işlem daha uzun sürmektedir. Ortalama bir kirpik lifting işlemi 45-60 dk. arası sürmektedir.