Skip to content

Diode Epilasyon Uygulaması

Diode Epilasyon Uygulaması

Diode epilasyon uygulaması ciltte bulunan tüylerin kalıcı olarak yok edilmesine yönelik bir cilt bakım tekniğidir. Bu teknik cilt üzerinde bulunan tüylerin giderilmesi için bir diode ışın kullanır. Kullanılan ışınlar tüylerin köklerine doğru yönlendirilerek tüylerin dökülmesi sağlanır. Diode epilasyon hizmeti, tüylerin yok edilmesi sürecinde kişinin rahatsız olmamasını sağlar ve bu sayede konforlu bir cilt bakımı elde edilebilir. Diode epilasyon hizmeti çeşitli birçok cilt tipleri için uygulanabilmektedir. Epilasyon işleminde ciltte bulunan kılcal damarların zarar görmemesi için düşük enerjili ışınları kullanılır ve bu sayede ciltteki tüm tüyler kalıcı olarak yok edilir. Bu epilasyon yöntemi aynı zamanda ciltteki hassas bölgelerde de uygulanabilir.Diode epilasyon hizmeti, son derece etkili ve güvenilir bir cilt bakımı tekniğidir.

Diode Epilasyon Nedir?

Diode epilasyon, ciltteki istenmeyen tüyleri en aza indirmek için terich edilen bir epilasyon yöntemidir. Bu yöntem ciltteki tüyleri özel yapısını kullanarak kesin ve kalıcı çözümler ile yok eder. Epilasyon yöntemi, kıl hücrelerine sadece güvenli miktarlarda ısı verir ve kalıcı olarak yok eder. Bu yöntem, ağrısız ve kısa sürede yapılabilir ve uzun dönemli sonuçlar verir. Diode epilasyon, Dünyada en çok kullanılan ikinci yöntemdir. Bu yöntem sayesinde koyu ve açık renkli tenli herkes bu epilasyon yöntemini rahatlıkla tercih edebilir.

Diode Epilasyon Avantajları

810 nm dalga boyuna sahip Cosmostar Buz Başlıklı Diode Epilasyon Cihazı ile yapılan epilasyon uygulaması ile özellikle koyu tenlerde uygulanır. Diode epilasyon, bir cilt bakımı yöntemidir ve günümüzde popüler olarak kullanılmaktadır. Bu yöntem, cildin alt katmanlarındaki tüyleri hedef alarak onların çıkarılmasını sağlar. Bu sayede cilt daha pürüzsüz ve düzgün görünür.

Didoe epilasyon yöntemi, diğer epilasyon yöntemlerine göre daha hafif bir yöntemdir ve cilde zarar vermez. Bu yöntem, ağrısızdır ve cilt üzerinde yanık oluşumuna neden olmaz. Bu epilasyon yöntemi, aynı zamanda tüylerin dökülmesini önler ve ciltte kılların tekrar uzamasını engelleyerek uzun süreli bir sonuç sağlar.

Neslim Güngen® Güzellik Merkezi’nin cildinizin farklı ihtiyaçlarına yönelik cilt 

bakım protokollerinden yararlanın!

diode epilasyon

Sıkça Sorulan Sorular

 • Epilasyon işlemi öncesinde epilasyon uygulaması yapılacak bölgenin mutlaka temizlenmesi gerekmektedir.
 • Epilasyon uygulamasında uzman kişi kontrolünde Diode Epilasyon cihazından ışınlar uygulama bölgesine gönderilir.
 • Ayarlanabilir yapısı sayesinde istenmeyen tüylerin kök bölgelerine inerek ışınlar bu alanlara yönlendirilir.
 • Deri bölgesindeki bölgelere derin olarak erişen ışınlar sayesinde kıl köklerine etki eder. Verilen fazla ısı sayesinde çıkan kıllar zamanda daha cansız olur ve zamanla kıllar tamamen yok olur.

Diode epilasyon yönteminin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Uygulanan işlemde bir tek kıl köklerine hasar verilir. Diode epilasyon uygulaması tüm cilt tiplerine uygundur. Özellikle 12 yaşından itibaren koyu renkli tüyleri olan herkes için rahatlıkla uygulanabilir. Bu epilasyon yöntemi bazı durumlarda uygulanması sakıncalı olabilir. Bu durumlar;

 • Yumuşak yapıdaki seyrek olan tüylere sahip kişiler
 • Kısırlık rahatsızlığı sonucu tedavi gören kişiler
 • Hormon bozukluğu yaşayan kişiler
 • Sarı ve beyaz renkli kıllara sahip kişiler
 • Hamileler

Uygulama yaklaşık olarak 6-8 seans sonucunda başarıyla tamamlanır. Seans sayısı kişinin kıl köklerinin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Epilasyon işlemi uzman kişiler tarafından gereken inceleme sonrasında net bir seans sayısı belirlenir.

Diode epilasyon sonrasında bazı kurallara uymak ve bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Epilasyon sonrası cilt bakımı çok önemlidir. Epilasyon işleminin ardından güneş ışınlarından belirli bir süre uzak durulmalıdır. Eğer çıkılması durumunda ise 50 faktöre sahip güneş kremi kullanılmalıdır. Epilasyon yapılan alan uygulama sonrasında belirli aralıklarla nemlendirilir.

Bol su tüketimine önem verilmelidir. Su, cildin nemlendiren ve ciltteki yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlayan bileşendir. Dolayısıyla epilasyon sonrası bol su tüketimi gereklidir.

Epilasyon bölgesinde yıkama işlemi tahriş bırakmayacak şekilde yapılmalıdır. Böylelikle ciltteki hasarın azaltılmasına yardımcı olacaksınız.

 • Bacak ve kalça bölgesi
 • Boyun ve kol bölgeleri
 • Yüz ve kulaklar
 • Omuz bölgesi
 • Bikini ve göbek bölgeleri
 • Koltuk altı ve genital bölgeler
 • Ense bölgesi

Yüz Epilasyon

Yüz epilasyonu ciltteki tüylerin kökünü yok eden bir cilt bakım yöntemidir. Bu yöntem diode tekniği ile yüzdeki tüm tüylerin köküne doğrudan enerji verilerek yok edilmesini sağlar. Bu sayede tüylerin tekrar çıkma ihtimali düşüktür ve cilt daha düzgün ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Yüz diode epilasyonu kıl köklerini tamamen yok ederek tüylerin yeniden çıkma ihtimalini düşürür ve ciltteki tüylerin daha uzun süre ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu yöntem aynı zamanda ciltteki tüylerin daha ince ve daha az görünür hale gelmesine de yardımcı olur. Diode yöntemli epilasyon kullanımı sayesinde yüz diode epilasyonu güvenli ve etkili bir cilt bakımı yöntemidir.

Sırt Epilasyon

Sırt epilasyon işlemi sırt bölgesindeki tüylerin seyrek olması ve günlük bakımının zor olması nedeniyle tercih edilmektedir. Sırt epilasyonu yüz epilasyonundan farklı olarak biraz daha hissiyatı olan bir işlemdir. Cilt yapısına göre değişiklik gösterse de genellikle hafif bir ağrı ile birlikte gerçekleştirilir. Sırt epilasyonu sonrasında sırt bölgesinde daha düzgün ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Göğüs Epilasyon – Göbek Epilasyon

Göğüs bölgesinde genellikle sırt bölgesine benzer bir tüylenme meydana gelir. Diode epilasyon tekniği ile göğüs bölgesindeki tüylerin dökülmesini sağlayan bir epilasyon yöntemidir. Göğüs üzerindeki tüylerin köklerine doğrudan etki ederek istenmeyen tüyleri yok eder. Vücudun diğer bölgelerine göre daha az ağrılıdır. Bu epilasyon tekniği, tüylerin dökülmesini hızlandırır ve aynı zamanda tüylerin daha geç dönmesini de sağlar.

Kol Epilasyon

Kol epilasyonu; ışınlar kullanılarak kol bölgesindeki istenmeyen tüylerin giderilmesinde kullanılır. Diode yönteminin en büyük avantajı tüylerin kökünden kesilmesi sayesinde daha uzun süre tüylerin dökülmeyeceğidir. Diode kol epilasyonunun yapılması kol üzerindeki tüylerin dökülmesini sağlar.

Diode epilasyon, bir cilt bakımı yöntemidir ve günümüzde popüler bir seçenek olarak kabul edilmektedir. Bu yöntem, ciltteki tüylerin köklerini yok ederek, uzun süreli tüylerin çıkmasını engellemektedir. Diode epilasyon fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Örneğin, bölge, cilt tipi ve tüylerin kalınlığı gibi faktörler epilasyon fiyatlarını etkilemektedir. Ayrıca epilasyonun yapılacağı cilt bölgesinin büyüklüğü de fiyatı etkilemektedir.