Skip to content

Cilt Bakımı Protokollerimiz

Cilt Bakım Protokollerimiz

Güneş ışınları, çevre kirliliği, akıllı cihazlardan gelen ışıklar, gıdalar ve stres! Düzenli olarak maruz kaldığımız birçok faktör cildimizi olumsuz etkiler. Yaşlanma belirtileri ile mücadele ediyor, sivilce tedavinizi desteklemek istiyor ya da sadece cildinizin nemini arttırmak istiyor olun; profesyonel cilt bakımı ve doğru protokoller ile cilt güzelliği ve kalitenizi arttırabilirsiniz.

Profesyonel Cilt Bakımı Neden Önemlidir?

Pazar günlerinizi evde yapacağınız cilt bakımlarına ayırmak istiyor olabilirsiniz. Evde yapılan bakımlar, gerçekten de çok rahatlatıcı olabilir. Ancak, aynı zamanda düzenli aralıklarla profesyonel bir merkeze cilt bakımı yaptırmanın önemi ve etkinliği de ihmal edilmemelidir.

Yalnızca cilt kalitenizi arttırmak, cildinizin daha ferah, daha parlak ve daha sağlıklı hissetmesini sağlamak için bile profesyonel cilt bakımı çok önemlidir. Sivilce, cilt kuruluğu, yaşlanma belirtileri ve leke gibi cilt problemleri söz konusu olduğunda ise; profesyonel cilt bakımı lüks değil, bir ihtiyaçtır.

Tüm bunların dışında, düzenli olarak profesyonel cilt bakımı yaptırmak, cilt sağlığı ve kalitesi için de çok önemlidir.

Çevresel kirlilik, makyaj kalıntıları, her gün maruz kaldığınız stres ve cildinizde biriken ölü cilt hücrelerinin uygun yöntemle temizlenmesi, cildinize derinlemesine bir temizlik sağlayabilir, cilt hücrelerinin yenilenme sürecine katkıda bulunabilir.

Akne ve Lekeli Cilt İçin Profesyonel Bakımı

Akne ya da leke problemine yabancı değilseniz, cildinizin güzelliğine gölge düşüren bu sorundan kurtulmanın yollarını arıyor olabilirsiniz.

Cilt problemleri söz konusu olduğunda, herkes için standart bir cilt bakımından söz etmek mümkün olmasa da, doğru bir merkez ve deneyimli bir uzman tarafından yapıldığında, profesyonel cilt bakımı, akne ve leke gibi cilt sorunlarını onarabilir. Bu noktada, doğrudan sivilceleri sıkmayan, vakumlu ve steril cihazlarla çalışan bir merkezi tercih etmek çok önemlidir.

Leke ve akne için profesyonel cilt bakımı, cildinizin ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir. Ayrıca, bazı cilt bakımları, sivilcelerden geriye kalan kızarıklık ve lekelerin görünümünü iyileştirmeye de yardımcı olabilir. Uzman estetisyenlerimiz ile yapacağınız ön görüşmelerde, cildinizin ihtiyacına en uygun cilt bakım protokolü hakkında bilgi alabilirsiniz.

Protokollerimiz

Aqua peel nedir?
Aqua peel, güzellik merkezlerindeki en popüler cilt bakım uygulamalarından biridir. İşlem, gözenekleri eksfoliye eden, cildi kirlerden arındıran ve cilt nem ile doluyken siyah noktaları temizleyen bir vakumla gerçekleştirilmektedir. Etkisini güçlendirmek için, genellikle diğer güçlü aktif bileşenler ile kombine edilmektedir.

Jet peel nedir?
Jet peel; cilde temas etmeden yüksek basınçlı püskürtme ile cildi temizler, vitamin ve destekleyici bileşenler ile cildin tam olarak ihtiyaçlarını karşılamayı hedef alır. Bir çeşit iğnesiz mezoterapi işlemi olarak; yalnızca cilt yüzeyini değil, cilt altını da besleyen ve destekleyen bir bakımdır.

Faydaları nelerdir?
Akneli ve lekeli ciltler, yaşlanma, genişlemiş gözenekler, ince çizgiler ve genel nemsizlik dahil olmak üzere, çeşitli cilt problemleri için faydalıdır.

Uygulama sonrası daha pürüzsüz, daha parlak ve eşit donlu bir cilt görünüme yardımcı olur.

Cildi gençleştirmek için ihtiyacı olan bakım ve onarımı sağlar.

Cilt parlar, daha sıkı ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.

NG System Coldpen;

Daha eşit bir cilt tonu, lekelerde azalma, gözeneklerde daralma, göz altı morluklarında azalma ve cildin elastikiyetini arttırmayı vaat eden yenilikçi bir cilt yenileme protokolüdür. Sonuç, ışıldayan ve anti-aging etkisi ile daha sıkı bir cilt!

Havadaki oksijeni iyonize ederek cildi iyileştirme prensibine dayalı protokolün en büyük avantajı, cilde herhangi bir temas olmadan uygulanabilir olmasıdır. Böylece, işlem daha güvenilir ve steril olarak gerçekleştirilmektedir.

İşlemden ortalama 7-10 GÜN sonra gözle görülür sonuçlar görülebilmektedir. Seans sayısı ve sıklığı, kişinin cilt yapısı ve ihtiyaçlarına göre ortalama 1-4 seanstır.

Fotohasar ve yaşlanmanın neden olduğu ince çizgi ve kırışıklıkları azaltır
Cilt elastikiyetini arttırır
Artan hyalüronik asit seviyeleri ile cildin nem seviyesinde artış sağlanır
Plazma enerjisinin etkisi ve melanin pigmentinin baskılanması ile güçlü bir anti-pigmentasyon etkisi yaratır
Cildi gençleştirir

NG System Coldpen Nerelerde Kullanılır?
Cilt gençleştirme
Dekolte ve boyun çizgileri
Düşük göz kapağı onarımı
Göz altı morlukları ve torbalanmalar
Kaş kaldırma
Saç köklerini canlandırma
Dudak gençleştirme
El üstü gençleştirme
Tavuk derisi onarımı
Pigmentasyon sorunları
Siğil, nasır, tırnak mantarlarının onarıında
Terlemenin giderilmesinde

Balkabağı; bitkisel besinler, A ve C vitamini, beta-karoten, çinko, potasyum ve antioksidan içeriği ile serbest radikallerle mücadelede etkili bir besindir. Pumpkin peel; cilde vitamin ve antioksidanlar sağlayan balkabağı enzimleri ile yapılmaktadır.

Dolaşımı uyarır ve cildin iyileşmesini destekler
İşlemden hemen sonra daha pürüzsüz, daha net bir cilt görünümü oluşur
Hücre yenilenmesini hızlandırır
Siyah noktaları azaltır
Dermal ve epidermal tabakalarda hidrasyonu artırır
Cildi sıkılaştırır
İltihaplanma karşıtı özellikleri ile aknelerin azalmasına yardımcı olur
İçerdiği salisilik asit, vitamin ve enzimler ile yaşlanma karşıtı bakım sağlar

Clines Leke Protokolü, lekeli ciltlerin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış bir cilt protokolüdür. İşlemden önce, uzmanlarımız ücretsiz cilt analizinizi yaparak cildinizin ihtiyacına en uygun protokolü belirlemektedir. Tek bir ürün yerine, cildin ihtiyaçlarına göre kombin protokoller oluşturulmaktadır.

Clines leke protokolü, tek seansta bile etkili sonuçlar görebileceğiniz bir bakım sağlar. İşlemden sonra, cildin hassasiyetine bağlı olarak geçici kızarıklıklar yaşanabilmektedir ve tamamen normaldir.

Birkaç gün içinde, cildin yenilenmesini sağlayan soyulmalar başlar. Cilt normale dönerken, bu protokol ile cilt bariyeri de güçlenmiş olur.

Akne; ciltte artan sebum üretimi, hormonal değişimler, bakteriler, yanlış beslenme, kıl kökü iltihabı ve daha birçok nedene bağlı olarak gelişebilmektedir.

Clines akne protokolü, akneli ciltlerin ihtiyacına yönelik hazırlanmış; sivilceye neden olan faktörlerle mücadele eden bir protokoldür. Alanında deneyimli uzmanlarımız, cilt analizinizi yaptıktan sonra ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş Clines akne protokolünü uygulamaktadır.

İlk seanstan itibaren, gözle görülür sonuçlar oluşmaktadır.

Cildin ışıltısını arttırır

Cildin ihtiyacına göre verilen vitamin ve mineraller ile cilt kalitesi desteklenir

Cildinizin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanan protokollerimizden biri olan Vitanes, gözenek sıkılaştırma ve yoğun skar izlerini iyileştirmek için uyguladığımız bir işlemdir. İşlemden hemen sonra, daha sağlıklı bir cilt görünümü elde edilmektedir. Seans sayısı, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Çevresel faktörler; cildin daha solgun, yorgun ve mat görünmesine neden olabilir. BBNES, içerdiği mezoterapi ve pigment serumları ile cilde sağlıklı bir ışıltı ve canlılık kazandırır!

BBNES; hyalüronik asit, doğal pigment özleri ve vitaminler içeren bir cilt altı serumudur. Özel bir cihaz ile cilt altı dokusuna uygulanarak daha sağlıklı, ışıltılı ve eşit bir cilt görünümü oluşturulur.

Neslim Güngen® Güzellik Merkezi’nin cildinizin farklı ihtiyaçlarına yönelik cilt bakım protokollerinden yararlanın!

Sıkça Sorulan Sorular

Neslim Güngen Güzellik Merkezlerinde cilt bakımı uygulamalarımız çeşitlilik göstermektedir ve hangi yöntemin tercih edileceği cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza göre belirlenmektedir.

Akne problemine özel olarak geliştirilmiş Clines akne protokolü; ciltte sebum üretimini dengeleyerek ve iltihaplanmayı azaltmayı hedefleyerek çalışır. Danışanlarımız, ilk seanstan itibaren akne probleminde olumlu etkiler görebilmektedir.

Soğuk plazma uygulaması; özellikle ince ve derin kırışıklıklar gibi cilt gençleştirme uygulamalarında, dekolte ve boyun çizgilerinin onarımında, göz çevresi onarımında, dudak ve el üstü gençleştirmede oldukça etkili sonuçlar sağlamaktadır. Ayrıca, aşağıdaki avantajları ile de sıklıkla tercih edilmektedir:

Cerrahi bir işlem değildir ve iz kalmaz
Doğal olmayan bir görüntü oluşturmaz.
Pansuman gerektirmez
Lokal anestezik kremler ile gerçekleştirilebilir
Uygulama alanındaki cildin iyileşmesini, renk tonunu açılmasını, sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar
İhtiyaca göre tekrar seansları güvenle uygulanabilir

Yapılan işlemlere göre seans aralıkları değişiklik göstermektedir. Cilt gençleştirme işlemleri ayda bir seans, cilt yenileme işlemleri haftada bir şeklinde düzenlenebilmektedir.

Akne; ciltte artan sebum üretimi, hormonal değişimler, bakteriler, yanlış beslenme, kıl kökü iltihabı ve daha birçok nedene bağlı olarak gelişebilmektedir.

Clines akne protokolü, akneli ciltlerin ihtiyacına yönelik hazırlanmış; sivilceye neden olan faktörlerle mücadele eden bir protokoldür. Alanında deneyimli uzmanlarımız, cilt analizinizi yaptıktan sonra ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş Clines akne protokolünü uygulamaktadır.

İlk seanstan itibaren, gözle görülür sonuçlar oluşmaktadır.

İşlemden sonraki 5.günde sonuçlar belirgin bir şekilde görülmeye başlanır. Daha sağlıklı, yenilenmiş, onarılmış bir cilt görünümü ortaya çıkar.