Skip to content

Kalıcı Eyeliner Uygulaması

Kalıcı Eyeliner Uygulaması

Kalıcı eyeliner, günün her saati iyi görünmeyi kolaylaştırır!

Eyeliner, bakışlarınızı tanımlayan en önemli makyaj uygulamalarından biridir. Kalın veya ince olabilir, ancak neredeyse her zaman çarpıcıdır. Aralarından seçim yapılabilecek çok fazla renk ve model vardır. Peki, siyah ile klasikleri mi tercih etmeli yoksa daha renkli bir görünüm mü yaratmalı?

Aslında, tüm bu renk ve model seçenekleri kalıcı eyeliner uygulaması için de geçerlidir. Doğru bir merkezde yapıldığında, günün her saati makyajı dolaşmak gibidir. Neslim Güngen Güzellik Merkezi şubelerinde kalıcı eyeliner uygulamasını size özel tasarlıyor ve size en uygun renge birlikte karar veriyoruz. Böylece, en doğru uygulama ile sadece bakışlarınızı değil tüm yüzünüze çarpıcı bir etki sağlıyoruz.

Sabahları zamandan tasarruf edin

Makyaj ve tabi ki eyeliner, bir kadının sabah rutininin vazgeçilmez bir parçasıdır. Ancak bu, evden çıkmak için fazla vaktiniz olmadığı zamanlarda özellikle korkutucu olabilir. Ya da, belki de artık her sabah aynı rutini tekrarlamaktan yorulmuş olabilirsiniz. Uykulu gözlerle makyaj yaparken elleriniz titreyebilir, zaman kısıtlı olduğu için hata yapabilirsiniz. Tüm bunlar, eyeliner uygulamasını zorlaştırır. Bir kalıcı eyeliner uygulaması, bu tarz problemlerle karşı karşıya kalan kadınlar için harika bir seçimdir.

Kalıcı Eyeliner Kalıcılığı

Kalıcı eyeliner, yarı-kalıcı bir prosedür olarak kabul edilmektedir. Eyeliner’ın rengi ve belirginliği zaman içinde azalsa da, kullanılan pigment boyaları ciltte ömür boyu kalıcılığa sahip olabilir.

Düzenli olarak göz kremi ve göz çevresi ile temas eden diğer ürünler, kalıcı eyeliner pigmentinin renginin zaman içinde solması ile sonuçlanır.

Neslim Güngen® Güzellik Merkezi’nin cildinizin farklı ihtiyaçlarına yönelik cilt bakım protokollerinden yararlanın!

Sıkça Sorulan Sorular

İşlem sırasında hipoalerjenik pigmentler kullanılır. Bu mineral pigmentler, cildin en üst tabakasına eyeliner cihazı ile yerleştirilir. Ortalama 60 dakika süren bir işlemdir.

Kalıcı eyeliner, geleneksel dövmelerin aksine cildin o kadar derinlemesine nüfuz etmediğinden daha güvenilir ve geri döndürülebilir bir işlemdir.

Genellikle, işlemden önce cilt testi yapılmasına gerek yoktur. Merkezimizde, işlemin uygunluğunu etkileyebilecek tıbbi geçmiş, alerji ve diğer ayrıntılara göre bir cilt testinin gerekip gerekmediğine karar veriyoruz.

Kalıcı eyeliner, sabahları aynanın karşısında eyeliner kullanmak zorunda kalmadan bakışlarınıza çekicilik kazandırır. Ayrıca, eksik kirpikleri veya açık renkli kirpiklerin bakışlarını iyileştirmek için de faydalı bir prosedürdür.

Kalıcı eyeliner; deneyimli bir güzellik merkezi tarafından ve steril bir şekilde uygulandığında, genellikle güvenli bir işlem olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, işlemi yaptıracağınız merkezi ve uzmanı seçmeden önce araştırmanızı iyi yaptığınızdan emin olun.

Kalıcı eyeliner ile görünümünüzü iyileştirmeyi planlıyorsanız, süreci sorunsuz bir şekilde geçirmeniz için bilmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Peki, kalıcı eyeliner öncesi nelere dikkat etmelisiniz?

Seanstan en az 3 gün önce güneşe doğrudan maruz kalmaktan kaçının
Güneş yanığı söz konusu ise, bu süre 4-5 gün olmalıdır
Kafein, kan inceltici gibi hareket edebileceğinden seanstan önce çok fazla kahve tüketmekten kaçının
Seanstan en az 24 saat önce alkol almayı bırakın.

İşlemden sonra, bölgenin iyileşme sürecini hızlandırmak için; makyaj, su ve krem ile temasından kaçınmak her zaman en iyisidir. Peki, kalıcı eyeliner sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Seansın üzerinden 24 saat geçtikten sonra, bölgeyi ılık su ile nazikçe temizleyebilirsiniz.
Kirpik diplerinize fırça değdirmeyin, sürtme hareketi uygulamayın, çizmeyin.
Bölgenin tamamen kuru olduğundan emin olun.
Uyandığınızda gözlerinizin yapıştığını fark ederseniz, ayırmak için nazik davranın.

Evet. Uluslararası kalite standartlarında bir güzellik merkezi olarak, en gelişmiş ve yenilikçi teknolojileri kullanıyoruz. İşlemleri steril bir şekilde, tek kullanımlık iğneler ile gerçekleştiriyoruz. Uygulama, uzman estetisyenlerimiz tarafından gerçekleştirildiğinden güvenle tercih edilebilir.