Search

Hakkımızda

  -  Hakkımızda

Neslim Güngen Güzellik Merkezi

20 yıldır güzellik ve estetik sektörünün içinde olan Neslim Güngen ismini ve işlemlerini markalaştırmış yaptığı her işte öncü ve örnek olmayı hedefleyerek sürekli gelişime gönül vermiştir.

Neslim Güngen markasıyla, güzelliğinize sihirli dokunuşlar yaparak, kusursuz güzelliğin hayal olmadığını gösteriyoruz.

Neslim Güngen

Uzman Estetisyen
5000

Mutlu Müşteri

10+

Ödül

20

Yıl Tecrübe

45

Uzman Estetisyen

Uzman Ekip ve Üstün Hizmet

Neslim Güngen ve uzman ekibi ileri teknolojileri ve çağdaş yöntemleri kullanarak sizi güzelleştirmeye hazır

Neslim Güngen Hakkında

Güzellik sektörünün öncülerinden, Neslim Güngen Güzellik Merkezi, CosmoNES Medikal, Fibroderms ve Cosmex’in kurucusu olan Güngen, güzellik sektörüne 20 yıldır hizmet vermektedir. Sektörel yenilikleri ülkemize kazandıran Güngen, bu yolculuğunda ki ilk başarısının kendisine sorduğu’ Neslim kimdir?’ sorusu ve aldığı cevaplar ile asla yetinmemesine bağlıyor. Ailesinin ekonomik durumunun yetersiz olması sebebiyle ortaokuldan sonra eğitimine devam edemedi. Lise eğitimini daha sonra akşam kurslarına giderek tamamladı ve şimdi örgün eğitim ile üniversitede kendi alanın da eğitim görmeye devam etmektedir. Çalışmak zorunda olan Güngen 13 yaşında bir kuaför salonunda iş hayatına başlamış oldu. Neslim kimdir sorusuyla başladığı yolculuğunda daha yeteneklerini, kendini keşfetmemişken hayatın ona vereceklerini değil hayattan alacakları için mücadeleye başladığını biliyordu.

Muhafazakâr bir ailede dünyaya gelen Güngen, kendisinden 10 yaş büyük olan ilk erkek arkadaşıyla ailesinin baskılarından dolayı evlendi. 17 yaşında evlendikten sonra 19 yaşında da ilk kızını kucağına aldı. Yaklaşık 5 yıl evli kaldıktan sonra 22 yaşında eşinden ayrıldı.

Güzellik sektöründe sahip olduğu şu anki başarılara adeta kendini yoktan var ederek ulaşan Güngen, meslek hayatına başladığı kuaför salonunda 4 yıl çalıştıktan sonra farklı bir güzellik merkezine geçerek kendini geliştirmeye devam etti. 2007 yılında, Facebook’un kullanılmaya başlandığı ilk dönemlerde, eşi ile birlikte kuaför ve güzellik merkezi işletirken plastik makyajın nasıl yapıldığını dergilerden araştırıp oyun hamurlarıyla plastik makyaj efektleri yaparak Facebook hesabında yayınlamaya başladı. Tüm bu mücadelesinde hep o soruyu sordu neslim kimdir? Aldığı cevabı bir öncekinden daha dolu ama asla yeterli bulmadı .Sosyal medyayı oldukça etkili bir şekilde kullanan Güngen, ilgili Facebook gruplarında bu videolarını yayınladı ve yoğun bir talep ile karşı karşıya kaldı. Bu sırada, sektörün önde gelen Estetisyenlik ve Güzellik Okullarından eğitmenlik teklifi aldı ve sayısız eğitimler verdi. Kendisi de Ece Akademi adında bir okul kurdu ve bir süre orada da eğitimler verdi. Verdiği microblading kaş tekniği, kalıcı makyaj ve çeşitli alanlardaki eğitimlerde kendi tecrübeleriyle sınırlı kalmadı, hep araştırdı ve daha fazlası için azimle çalıştı. Bu eğitimler sırasında sektörde daha çok ilgi görmeye başladı ve kendisini “makyaj sanatçısı” olarak nitelendirdi. İlk önce eleştirilen bu unvan, daha sonraları makyaj sanatçısı meslek dalının ortaya çıkmasına öncülük etti.

İlk evliliğini sonlandırdıktan bir süre sonra tekrar güzellik merkezi açma girişimlerine başlayan Güngen, bu sırada hayat arkadaşı ve şu anki iş ortağı İnanç Güngen ile tanıştı. Bu evliliğinden 1 yıl sonra ikinci kızı Derin’i, 2021 yılında da oğlu Asil Orhan’ı kucağına aldı.

Microblading kaş tekniğini başarılı bir şekilde uygulayarak, yine sosyal medyanın gücü ve bu mecrayı kullanmadaki yeteneğiyle, güzellik sektörüne yönelik Facebook sayfalarının adminlerine ücretsiz microblading kaş tekniği ve cilt bakımı uyguladı. Sadece Facebook’u kullanmadaki becerisi ile büyük başarılar elde etti ve popülaritesi arttı.

İkinci büyük atılımı, çatlak tedavisinde çığır açan ve çatlakları yok etmede etkili ortomolekürel bir metot olan çatlak onarım uygulamasını Türkiye’ye getirmesi ile oldu. Bu metodu Türkiye’ye kazandırmasının altında, insanların hayatlarına dokunma isteği ve merakı yatıyordu. Google’da her dilde ayrı ayrı çatlak tedavisi şeklindeki araştırmaları aylarca sürdü. Nitekim Brezilya’da çatlak tedavisi sistemini buldu ve hemen firma ile iletişime geçti. Çatlak onarım tedavisi için gerekli olan ürünleri bizzat kendisi Brezilya’ya giderek temin etti ve bu işlemin eğitimini aldı. Ancak bu işlem için gerekli olan makine Türkiye’de yoktu ve bu sorunu kendi imkanlarıyla bir süre çözdü. Daha sonrasında, belli bir süre  metodunu kimseye açıklamadan bu tedaviye devam etti. Akabinde, çatlak metodu için Fibroderms adında kendi markasını kurdu, logo çalışmaları ile bizzat kendisi ilgilendi.

O sıralarda katıldığı fuarlarda, ağırlıklı olarak kaş işlemleri gerçekleştiren ve eğitimler satan Güngen, çatlak tedavisi ile ilgili doktorlar ve profesörler de dahil olmak üzere birçok kişi tarafından yoğun bir alaka gördü. Fuar sırasında hayatımın en büyük başarısı dediği olayı yaşadı. Mesleğe ilk başladığı yıllarda oldukça başarılı gördüğü ve kendisinden microblading kıl tekniği eğitimi almak istediği bir meslektaşı, Güngen’in standına gelip sektördeki başarılarından dolayı onu kutladı ve kendisiyle fotoğraf çektirmek istedi. Bu anı tüm hayatı boyunca unutmayan Güngen, yaşadığı duyguları “O an, benim için hayatımdaki her şeyden daha kıymetliydi.” şeklinde ifade etmiştir.

Daha sonra Çinli bir firmaya 6 başlıklı mucize cihaz Fibroderms XXL’i ürettirmeye başladı. Çatlak, aqua peel, jet peel, diamond peel, endermo slimming ve popo kaldırma işlemlerini yapabilen bir cihaz olan Fibroderms XXL’e yönelik artan talep sonucunda cihaz üretim fabrikasını kurdu. Bu fabrikada güzellik merkezlerine cihaz ve medikal malzeme tedariki sağlamaktadır.

Tüm Avrupa’ya cihazın satışını yapan Güngen’in bu başarısının altında yatan sosyal medyanın gücü kesinlikle yadsınamaz. Âmâ en önemlisi kendi katettiği yolların hep daha fazlasını hedeflemesi kendisini zirveye taşıyan asıl etkendir.  Satış yapmakla kalmayıp ortomoleküler tekniği kullanarak çatlak onarımında %80 oranında başarı sağlayan bu metodu içerisinde doktor ve profesörlerinde bulunduğu kişilere eğitimini ve sertifikasını vermeye devam etmektedir. Hâlihazırda 870’e yakın bayisi olan Güngen, 32 tane Neslim Güngen adıyla güzellik merkezi franchise vermiştir. Ek olarak yurt dışında da franchise çalışmalarına devam etmektedir.

Ve yine ‘Neslim Güngen kimdir?’ sorusunu sordu kendine bu soru hep yeniliklerin başlangıcı oldu.

2021 yılında Cosmex markası ile Kozmetik ürün piyasasına yaklaşık 100 çeşit ürün üretimiyle giriş yapmıştır.

Şu anda 5 katlı binasında güzellik merkezi, medikal firması ve poliklinik olarak hizmet vermektedir. Ve Sağlık turizmini de bünyesine ekleyen Neslim Güngen yeni yollar için hazırdır.

Ayrıca bir çok kadına iş istihdamı sağlamak amacıyla Gelecek Neslim Derneği çalışmalarına  hızla devam etmektedir.

Güngen’in Google’da binlerce haberi bulunmaktadır. Quality Dergisi’ne kapak olmuştur. “Yılın En Başarılı Girişimci Kadını” da dahil olmak üzere birçok ödüle layık görülmüştür. Ek olarak, Ekonomide Kadın Eli’nden ve Altın Marka’dan ödüller almıştır.

Son olarak amacı, sektörde dünya markası olmak olan Güngen, kendisini insanlara faydalı ve rol model olmaya adamış bir girişimcidir.