Skip to content

Kalıcı Dudak Renklendirme

Kalıcı Dudak Renklendirme

Tek bir güzellik standardı olmasa da, kadınlar artık daha dolgun ve daha belirgin dudaklardan hoşlanmaktadır. Kalıcı dudak renklendirme uygulamasının devreye girdiği yer de burasıdır! Eskiden, kadınlar dudaklarının daha iyi görünmesini sağlamak için dermal dolgu maddeleri veya dudak kalemi gibi kozmetik çözümler kullanırdı.

Özellikle son yıllarda popülerliğini artıran dudak renklendirme uygulaması, kalıcı bir teknikle dudakların rengini değiştirmek ve daha belirgin hale getirmek için uygulanmaktadır. En büyük avantajı; doğal görünen, kalıcılığı yüksek dudaklar ile sonuçlanmasıdır.

Bazı kadınlar, soluk bir doğal dudak rengine sahiptir ve dudaklarının daha canlı görünmesini ister. Bazen, yaşla birlikte dudakların rengi solabilir. Kalıcı dudak renklendirme işlemi, o canlılığı geri getirebilir. Ayrıca, dolgu yaptırdıktan sonra renk kaybı yaşayan kişilere de fayda sağlayabilir.

Dudak renklendirme öncesi sonrası paylaşımlarımıza bakarsanız; doğal görünen, ruj veya parlatıcı içermeyen ve belirgin dudaklar ile kendinizi daha özgüvenli hissetmenin mümkün olduğunu görebilirsiniz!

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Kalıcı dudak renklendirme, kalıcı makyaj cihazı kullanılarak, bitkisel içerikli boyalar kullanılarak yapılan ve dudaklara renk veren nispeten kalıcı bir dövme çeşididir. Dudakların şekli ve hissinde herhangi bir değişikliğe neden olmaz. Ancak, size hem dudak makyajı için zamandan kazandırır hem de dudaklarınızdaki pigment sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Prosedür; hızlı ve tutarlı bir el hareketi kullanarak ve kalıcı makyaj cihazı ile cilde nüfuz ederek dudakların renginin yarı kalıcı olarak değiştirilmesini içermektedir. Genellikle, ruj veya parlatıcı uygulamak zorunda kalmak istemeyen danışanlarımız tarafından tercih edilmektedir.

Kalıcı Dudak Renklendirme Avantajları

Özgüveninizi arttırır
Yüzünüzü doğal görünümlü ve canlı dudaklarla öne çıkarır
Dudaklarınızda daha dolgun bir görünüm hissi yaratır
Yüzünüze etkileyici bir denge katar
Günlük makyaj uygulamalarında rahatlık sağlar
Geleneksel makyaj ürünlerine alerjisi olanlara yardımcı olur
Dudaklardaki kusurları gizler

Kalıcı dudak renklendirmenin en önemli avantajı, günlük makyajınızdan zaman tasarrufu sağlamak ve hatta sorunu tamamen ortadan kaldırmaktır. Çok hareketli bir yaşam tarzınız varsa, dudaklarınızın eskisi kadar çekici görünmediğini düşünüyorsanız veya ruj gibi makyaj ürünlerine karşı alerjiniz varsa, kalıcı dudak renklendirme sizin için en uygun seçim olabilir.

Neslim Güngen® Güzellik Merkezi’nin cildinizin farklı ihtiyaçlarına yönelik cilt bakım protokollerinden yararlanın!

Sıkça Sorulan Sorular

İşlem 2 seanstan oluşmaktadır. İlk işlemden 1 ay sonra ücretsiz rötüş işlemi yapılmaktadır.

 

Dudak renklendirme işleminden sonra, bazen oluşan ödem nedeniyle dudaklar daha dolgun görünebilmektedir. Ancak, bu etki geçicidir ve 1-2 gün içerisinde doğal haline dönmektedir.

 

Evet. İşlemden önce, dudak renginiz ve istediğiniz renge göre renk tonları arasından seçim yapabilirsiniz.

Kalıcı dudak renklendirme işlemi ile ilgili belirtilen reaksiyonlar; işlemden sonra ödem, çatlak, kuruluk, kabarma ve soyulmadır. Bazı nadir durumlarda, yemek yeme ve konuşma sırasında güçlük yaşanabilmektedir. Ancak, uzman ve deneyimler tarafından yapıldığında böyle bir risk yok denecek kadar azdır.

İşlemden sonra tamamen iyileşme süresi ortalama 3-4 gün sürmektedir. Bu süreçte, dudaklarınızda kuruluk yaşamanız normaldir. Dudak renklendirme sonrası bakım için, iyileşme sürecinde dudak nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

Dudak renklendirme işlemi, profesyonel eller tarafından uygulandığında tamamen güvenli bir işlemdir.

Belirli bir cilt rahatsızlığınız varsa, bu tarz bir işlemin sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için merkezimize gelerek uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

Kalıcı dudak renklendirme işleminin kalıcılığı ortalama 1-1.5 yıldır. Zamanla, dudaklar yavaş yavaş kendi doğal rengine döner ve rengi daha az belirgin hale gelir. İşlem sonrasında, elde ettiğiniz dudak renginin kalıcılığını arttırmak için yıllık yenileme seansları önerilmektedir.

Hayır. Dudak renklendirme uygulaması dudağa hacim veya şekil kazandıran bir uygulama değildir. Ancak, sağladığı renk ve gölge ile dudaklarınızın daha büyük ve dolgun görünmesine yardımcı olabilir.

Herkesin ağrı eşiği farklıdır. Ancak, işlem sırasında danışanlarımız genellikle yoğun bir acı veya ağrı hissetmemektedir. Daha çok, hafif bir çizilme hissi olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle, korkutucu veya dayanamayacağınız bir acı hissi söz konusu değildir.

Kalıcı dudak renklendirme uygulamasından sonra en az 5 gün boyunca cilt bakımı yaptırmamanız, havuz ve deniz, sauna ve buhar odasından kaçınmanız önerilmektedir. Dudaklarınıza merhem sürdükten sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. İyileşme sürecinde beyazlatıcı özellikli diş macunu kullanmamaya özen gösterebilirsiniz.

İşlemden sonra belirtilen reaksiyonlar arasında kabuklanma da yer almaktadır ve normal kabul edilmektedir. 3-4 günlük iyileşme sürecinin ardından kabuklanma, şişlik ve kuruluğun geçmesi beklenmektedir.

Dudak renklendirme işlemi, bazı hassas kişilerde ödem ve şişliğe neden olabilmektedir. 3-4 günlük iyileşme sürecinin ardından dudaklardaki şişliğin de azalması beklenir.