Skip to content

Microblading Uygulaması

Microblading Uygulaması

Microblading; bakımlı ve doğal görünen kaşlar elde etmek için harika bir çözümdür. Kaş kalemi veya kaş boyası gibi geçici uygulamalar ile karşılaştırıldığında, mükemmel derecede kalıcıdır. Ortalama 6-12 ay arasında değişen bir kalıcılıkla; kaşlarınızın yüz hatlarınız ve mimiklerinize uygun bir şekilde şekillendirilmesini sağlamaktadır.

Bir dövme gibi ama daha doğal görünen ve daha dolgun kaşlar oluşturmak için, işlem sırasında cildin üst katmanlarına renk pigmentleri yerleştirilmektedir. Bir çeşit kalıcı makyaj türü olan microblading, aslında şu anda en popüler güzellik uygulamalarından biridir.

Kaşlar, gözleri çerçeveler ve yüzü vurgular. Doğru alındığında, daha genç ve daha canlı görünmenize yardımcı olabilir. Yüzünüze en uygun kaş şeklinin bulunarak ve en doğru renk seçilerek, makyajsız bir günde bile bakımlı görünebilirsiniz!

Microblading Nedir? - Nasıl yapılır?

En basit tanımıyla microblading; kaşları doğal bir şekilde doldurarak şekillendiren ve dolgun bir görünüme kavuşturan yarı kalıcı bir dövme tekniğidir.

Uzmanlarımızla yapacağınız görüşmede, ilk olarak yaşam tarzınız, sağlık durumunuz ve tarzınız göz önünde bulundurularak bir planlama yapılacaktır. İddialı bir görünüm mü istiyorsunuz? Yüz şekliniz yuvarlak mı yoksa üçgen mi? Saç ve ten renginiz nedir? Bu görüşme, bireysel ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize bağlı olarak en iyi kaşları oluşturmamıza yardımcı olacaktır.

İşlem sırasında, ilk olarak yüzünüz su geçirmez bir kaş kalemi ile çizilmektedir. Çizilen bu hat, microblading uygulaması için bir kılavuz oluşturmaktadır. Bunu yapmak, aynı zamanda işlemden sonra nasıl görüneceğiniz hakkında fikir edinmenizi sağlar. Oluşturulan hat konusunda anlaştıktan ve renk seçimi yapıldıktan sonra, microblading uygulamasına başlanmaktadır.

Microblading uygulaması, seyrek kaşları olan danışanlarımız için harikadır. Cilt durumuna ve yaşam tarzınıza bağlı olarak, uygulamanın kalıcılığı 6-12 ay arasında sürmektedir.

Neslim Güngen® Güzellik Merkezi’nin cildinizin farklı ihtiyaçlarına yönelik cilt bakım protokollerinden yararlanın!

Sıkça Sorulan Sorular

Hamile kadınlar, şeker hastaları, kan ve pıhtılaşma bozukluğu olanlar ile psikolojik rahatsızlığı olanlar, microblading için uygun adaylar değildir.

Microblading uygulaması, seyrek kaşları olan danışanlarımız için harikadır. Cilt durumuna ve yaşam tarzınıza bağlı olarak, uygulamanın kalıcılığı 6-12 ay arasında sürmektedir.

1. Bir hafta öncesinden cımbız veya ağda uygulamasından kaçınılmalıdır.

2. Doğrudan güneş ışığı ile temas etmeyin.

3. İşlemden önce 14 gün herhangi bir yüz bakımı veya peeling uygulamasından kaçının.

4. Herhangi bir retinol veya A Vitamini ürününü bir ay öncesinden kullanmayı bırakın.

5. Gün içinde egzersiz yapmaktan kaçının.

7. İşlemmden önce en az 7 gün, balık yağı veya E Vitamini almayın (bunlar doğal kan sulandırıcıdır).

8.İşlemden önce en az 3 gün kaşlarınızı boyamaktan kaçının.

Profesyonel kalıcı makyaj uzmanları tarafından bilinçli bir şekilde uygulanır, uygulamanın cilt yapısına hiçbir zararı yoktur.

Ön çizim yapılır. Kaş şekli belirlenir sonra Microblading uygulaması yapılır.1AY sonra 2.seans tekrarlanır.

Evet kaş üzerinde bulunan izleri kapatmak mümkün.

 

Microblading yaptıranlar, çok az ağrı bildirmekte veya ağrısız bir işlem olarak bildirmektedir. Ayrıca, işlemden önce topikal bir uyuşturucu krem uygulanarak, müşterilerimizin mümkün olduğunca rahat etmeleri sağlanmaktadır.

Microblading uygulaması sonrası iyileşme, ortalama 1-2 hafta sürmektedir ve işlem bölgesinde kabuklanma tamamen normaldir. Kabuklar, birkaç gün içinde kendiliğinden düşmektedir. İşlemden sonraki ilk 1 hafta, kaşlarınızın renginin hafif kızıl ve daha koyu görünmesi tamamen normaldir. Microblading sonrası koyuluk, işlemden sonraki 2 hafta içinde geçmektedir.

Microblading yaptıranların en çok merak ettiği konulardan biri de işlemin kalıcılığıdır. Peki, microblading hemen silinir mi? İşlemin kalıcılığı, cilt yapısına göre farklılık göstermektedir ve ortalama 6-12 aydır. Yağlı cilt yapısına sahip kişilerde kalıcılık daha kısa sürebilmektedir.

Microblading işlemi sonrası kaşlarınızın çok kalın olmasının üç temel nedeni vardır. Bunlardan ilki ve en yaygın nedeni, çok kalınmış gibi görünmeleridir. Kaşlarınızı ve doğal olarak yüzünüzü daha farklı bir şekilde görmeye alışmıştınız ve aniden değiştiği için gözünüze biraz farklı gelebilir.

Yeni rengi nedeniyle kaşlarınızın daha kalın görünmesinden hoşlanmadıysanız veya gerçekten de çok kalın olduklarını düşünüyorsanız, herhangi bir şey yapmadan önce renginin hafifçe solması ve gözünüzün alışması için biraz zaman vermeyi deneyebilirsiniz.

Uzmanlarımız, bu tarz konularla karşılaşmaktadır. Bu nedenle, böyle bir durumda tam olarak ne yapılacağını tam olarak bilirler. Memnun kalmamanız durumunda, silme işlemi yapılabilmektedir.

Microblading sonrası iyileşme sürecinde, kaşlarınızda herhangi bir komplikasyon riski yaşamamak ve pigment kaybını önlemek için, ilk 48 saat boyunca su değdirmemeniz önerilmektedir.