Skip to content

Lipones Bölgesel İncelme Metodu

Lipones Bölgesel İncelme Metodu

Lipones bölgesel incelme; cilt altındaki yağ hücrelerini parçalayarak bölgesel fazlalıklar ve selülitlerin giderilmesi için ultrasonik ses dalgalarını kullanan ameliyatsız bir vücut şekillendirme işlemidir. İşlem sırasında uygulanan basınç ile, yağ hücrelerinin sıvı bir forma dönüşmesi sağlar. Daha sonra, bu yağlar metabolik atıklara dönüşerek idrar ve ter yoluyla vücuttan atılmaktadır.

Lipones bölgesel incelme, bölgesel incelme ve vücut yağlarını azaltmada ameliyat ve diğer invaziv prosedürlere göre daha fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni, hem kesinti süresinin olmaması hem de işlemden hemen sonra sosyal hayata dönüşün mümkün olmasıdır.

Bölgesel incelmede kesin çözüm sağlayan bir yöntem olsa da, yüksek kalorili beslenme ve hareketsiz bir yaşam tarzına bağlı olarak kilonuzun geri gelebileceğini unutmamak önemlidir.

Gelin isterseniz, ameliyatsız vücut şekillendirmede en yenilikçi teknolojilerden biri olan lipones bölgesel incelme uygulamasını biraz daha yakından tanıyalım.

Lipones Nedir?

Lipones bölgesel incelme, vücuttaki inatçı yağ hücrelerini yok etme prensibine dayalı bir işlemdir. Geleneksel olarak yapılan işlemlerden farklı olarak, iyileşme süresi yoktur ve bölgesel yağlanmaların azaltılmasında son derece etkilidir. Tatmin edici sonuçlar için birden fazla seans gerekebilmektedir.

Lipones bölgesel incelme; tedavi alanındaki yağ hücre duvarlarını parçalamak için ultrasonik ses dalgaları kullanır. Böylece; içerideki yağların vücut tarafından metabolize edilmesi için serbest bırakılır ve boyutları azalır. Çevre dokulara zarar vermeden çalıştığı için, sağlıklı yetişkinler tarafından güvenle tercih edilebilir.

Lipones bölgesel incelme işleminin avantajları nelerdir?

İşlemin en önemli avantajlarından biri; cerrahi bir müdahale olmadan, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak ağrısız ve son derece konforlu bir şekilde, vücudun istenen herhangi bir bölgesinde incelme ve şekillenme sağlayabilmesidir. Vücuttaki kalıcı yağları azaltmak için tasarlanmıştır.

Ameliyatsız, acısız ve ağrısız bir işlem olan Lipones bölgesel incelme; işlemden hemen sonra günlük aktivitelere dönüş gibi avantajlara da sahiptir.

“Ultrason destekli lipoektomi” olarak da bilinen lipones; ameliyatsız bölgesel incelmede en yeni seçenekler arasında gösterilmektedir. Yenilikçi teknolojisi ile; karın, bacak, basen, sırt, kol, iç bacak, yüz ve vücudun farklı bölgelerinde den çok danışanlarımızın en çok ilgi gösterdiği işlemlerden biridir.

Neslim Güngen® Güzellik Merkezi’nin cildinizin farklı ihtiyaçlarına yönelik cilt bakım protokollerinden yararlanın!

Sıkça Sorulan Sorular

Sonuçlar, kişinin metabolik yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte, ilk seanstan itibaren etkilerini görmek mümkündür. İşlem yapılan bölgede, ilk seanstan sonra ortalama 3-15 cm incelme sağlanmaktadır.

Lipones bölgesel incelme uygulaması, bölgesel fazlalığı olan herkes için uygundur. Uygulama yapılan bölgede çok tatmin edici sonuçlar sağlamaktadır. Sağlık açısından veya alerjik olarak herhangi bir risk oluşturmamaktadır. Ultrasonik ses dalgalarının insan sağlığı için herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Lipones uygulamasının sonuçları kalıcıdır. Ancak, yüksek kalorili bir diyet ve hareketsiz bir yaşam tarzı uygulanması durumunda fazla kiloların geri gelebileceği unutulmamalıdır.

Lipones, fazla yağlanmanın olduğu vücudun hemen her bölgesine uygulanabilmektedir. Karın, gıdı, yanak, kol, ön ve arka bacak, basen ve sırt bölgesindeki yağlanmalar için tercih edilmektedir.

Bölgesel incelmede en iyi yöntemler arasında gösterilen Lipones; düşük frekanslı ultrasonik ses dalgaları kullanarak etki eder. Bu dalgalar, cilt altındaki yağ birikintilerinin önce patlatır, ardından lenf kanallarıyla idrar ve ter yoluyla vücuttan dışarı atılmasını sağlar.

İşlem sırasında herhangi bir acı, ağrı hissedilmemektedir.

Lipones işleminden elde edilecek sonuçlar, tamamen hastanın vücut yapısına ve metabolizmasına bağlıdır. Danışanlarımız, ilk seanstan itibaren 3-15 cm incelme gözlemlemektedir.

Lipones işleminden sonra, yağların vücuttan atımını hızlandırmak için bol su tüketimi çok önemlidir. Kahve tüketimini sınırlandırmak ve gün içerisinde yürüyüş gibi fiziksel aktiviteler yapmak önemlidir. Yağ oranı yüksek yiyecekler ve asitli içeceklerden uzak durmanız da önerilmektedir.