Search

Yüz Germe

  -    -  Yüz Germe

Neslim Güngen’in uzman ekibiyle yüz gerdirme artık çok kolay!

Ameliyatsız yüz/cilt gençleştirme, cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları giderme işlemine verilen addır. Gelişen teknolojiyle beraber yüz gençleştirme de medikal estetik tedavi yöntemleri ile günümüzde ameliyat yapmadan da ameliyata yakın sonuçlar alınabilmektedir. Bu uygulamalar genel anestezi gerektirmez. Ayrıca, yapılan işlemlerin çoğu cilt ve cilt altı dokuları onardığı için yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur. Bu tekniklerin en önemli avantajlarından biri çok kısa bir sürede günlük sosyal ve iş yaşamına geri dönülebilmesidir.

Hizmetlerimiz

Fokuslu ultrason tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı ameliyatsız cilt toparlama yöntemidir. Fokuslu ultrason, odaklanmış ses dalgaları anlamına gelir. Odaklanmış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar.

30 – 45 dakikalık tek seansta sonuç alınan yüz germe işlemi, bebeklerin anne karnındaki gelişimini izlemek amacıyla kullanılan ultrason sisteminin taşıyıcı dokularına odaklanarak cildi yukarı doğru germe işlemidir. Ultrason dalgaları ile daha fazla kolajen üretimi ile güçlenmiş bağ dokusu sayesinde daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Fraksiyonel Radyofrekans, ameliyata gerek duyulmadan cildin yenilenmesini sağlayan bir uygulamadır. Cildin daha genç görünmesi için uygulanan yöntem, sivilce ve siyah nokta sorunları için sıkça tercih edilebiliyor.

Radyofrekans enerjisi altın iğneler yardımıyla derinin alt tabakalarına iletilir. İletilen bu enerji dokuları ısıtır. Bu enerji deri altındaki dokularda yeni kolajen yapımına ve hasarlı kolajenin onarılmasına neden olur.

PRP; (Platelet rich plasma) kişinin vücudundan küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Elde edilen plazma, “platelet” denilen hücrelerden oldukça zengindir. Vücuttaki temel görevi kanın pıhtılaşmasını sağlamak olan plateletler, içerdikleri büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşmesinde önemli role sahiptir.

PRP tedavisi ile kişinin kendi kanıyla vücudundaki bazı hastalıkları iyileştirmek ve cilt gençleştirmek mümkündür. İlaç yerine kişinin kendi kanının kullanıldığı PRP tedavisinde özellikle çevresel ve genetik faktörlerle birlikte yavaşlayan hücre yenilenmesinin önüne geçilir. PRP; saç dökülmesinden, cilt gençleştirmeye, ağrı tedavisinden, ortopedik pek çok hastalığın tedavisinde kullanılır.

Somon DNA uygulamasında kullanılan DNA serumu, somon balığının kan ve spermlerinden elde edilen ve gençlik iksiri olarak tabir edilen bir bileşimdir.

Somon DNA serumu, cildin temelini oluşturan ve hücrelerin tazelenmesine yardım eden polinükleotid maddesinin yapımına yardım eder.

Serumun içeriğinde hiyalüronik asit, Glicine, L proline, L Lysine, L Leusin gibi insan cildinde doğal olarak bulunan ancak çevresel faktörler ve yaşlanma ile birlikte azalan temel amino asitler bulunur. Somon DNA uygulaması ise bu bileşim ile hazırlanan aşının cilde enjekte edilmesi işlemidir.

Mezolift cilt gençleştirme anlamında bilinen en etkili yöntemler arasında yer alıyor. Bu yöntemle birlikte cilde A, C ve E vitaminleri uygulanıyor. Anti oksidan maddeler ve yararlı asitler sayesinde, derinin alt tabakasına kadar gençlik sağlanıyor. Derinin alt tabakasına çok sayıda faydalı bileşen enjekte ediliyor. Enjekte uygulaması için ise ince uçlu iğnelerden faydalanılıyor. İşlem sadece 10 dakika içinde tamamlanabiliyor. Kişiler işlemden hemen sonra normal yaşantısına dönebiliyor. Mezolift ciltte lifting etkisi yaratmaktadır. Cildin beslenmesini de sağlayan bu yöntemin en büyük avantajı kişinin normalde erişmesi mümkün olmayan cildin en alt tabalarına erişmesidir.

İple yüz germe yöntemi ameliyatsız lokal anestezi ile yapılan bir cilt germe tekniğidir. Kısa süreli bir işlemdir; yaklaşık 30-45 dakika kadar sürer. İşlemi yaptıran kişi sosyal yaşantısına, günlük aktivitelerine hemen geri dönebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Fokuslu ultrason ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi;

 • Kaz ayakları,
 • Çene sarkmaları,
 • Göz kapağı sarkması,
 • Gıdı sarkması,
 • Yanaklardaki sarkmalar,

Kısacası yüzümüzde zamanla meydana gelen tüm sarkmalara ve kırışıklıklara uygulanabilir.

Anesteziye ihtiyaç yoktur ağrısızdır.

Ultrason ile yüz gençleştirme işlemi, yüz ve çevresinde sarkmalar meydana gelen herkese yapılabilir. Ortalama 40-65 yaşlarında ciltte kolajen etkisi kendisini kaybetmeye başlar ve ciltte sarkmalar ve gevşemeler meydana gelir.

İşlem sonrası cilt yüzeyinde hafif bir kızarıklık oluşmaktadır. Uygulama yapılan bölgenin nemlendirilip güneşten korunması gereklidir. Seanstan sonra ciltte minik kabuklanmalar olabilir, seanstan 3-4 gün sonra kendiliğinden düşerler. Seans yapıldığı gün yüz yıkanmamalıdır. Seanstan sonra makyaj yapılmamalıdır.

Uygulama bölgesinde aktif bir enfeksiyon varsa, uçuk varlığında, hamilelik döneminde, kanser ya da epilepsi hastalığı varsa, kişi kalp pili taşıyorsa işlem yaptırılmamalıdır.

Prp tedavisi saç dökülmelerinin tedavisinde etkili ve tercih edilen bir yöntemdir. Fibrocell uygulamasının kullanıldığı bölgeler;

 • Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi,
 • Boyun ve dekolte kırışıklıklarının giderilmesi,
 • Sivilce ve benzer çukursu cilt izlerinin doldurulması,
 • Ciltteki gözenekli yapısının form kazanması,
 • Dudak estetiğinde dolgunluk ve şekillendirme,
 • Yara tedavisinde,
 • Cerrahi iz ve yanıkların tedavi edilmesinde kullanılır.
Uygulamalar 2 hafta ara ile 3-4 seans uygulanır. Buna 1 kür denilmektedir. Etkisi kalıcıdır. Ancak her aya yada yılda 1-2 kür uygulamaları elde edilen sonuçların kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Ağrısız bir uygulama olan Somon DNA aşısı için uygulama öncesi genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz ve 15-20 dakika gibi kısa bir sürede uygulama yapılır.

Somon DNA tedavisinin süreci uygulama yapılacak kişinin cilt yapısına göre değişse de genellikle en az bir en fazla beş seansta uygulama yapılması tavsiye edilir.

Uygulamanın sıklığı da cildin ihtiyacına göre belirlenir. Genellikle 1-3 hafta aralıklarla seans tekrarlanmalıdır. Başarılı sonuçlar alındığında uygulamanın sıklığı da buna paralel olarak azalır.

Doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılan bir tedavi sonrasında Somon DNA aşısı ilk günkü etkisini bir yıl boyunca korur.

 • Hamilelere,
 • Kontrol altına alınmayan diyabetli hastalara,
 • Kan pıhtılaşma bozukluğu olan kişilere,
 • Kalp hastalığı olan kişilere,
 • Kanser hastalarına doktor kontrolünde uygulanabilir,
 • Damar tıkanıklığı ve felç geçirmiş kişilere Somon DNA uygulaması uygulanmaz.

İlk seanstan itibaren gözle görülür iyileşme belirtileri görebileceksiniz ve Mezoterapi sonucu 2 ila 4 ay sürecek. İstenen estetik etki, tedavi birikimsel olarak hareket ettiği için 4 ila 6 seanstan sonra tamamen gerçekleştirilir.

Bu nedenle her 15 ila 20 günde bir seanslar önerilir. Tedavilerin başlamasından 3 ay sonra, seanslar bakım aşamasına girer ve terapötik sonucu sürdürmek için her 2 ila 6 ayda bir yapılır.

Yüz mezoliftinden sonra dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • 48 saat boyunca kişi kendini güneşten korumalıdır.
 • Elektro terapi yapılacaksa en az 3 gün sonra işlem yapılmalıdır.
 • Nemlendirici ve kozmetik ürünler en az 24 saat kullanılmamalıdır.
 • 24 saat boyunca duş ve banyo yapılmamalıdır.

Uzman tarafından belirtilen önerilerin hepsine uymak faydalı bir uygulama yapılması anlamına gelecektir.

Ciltte ortalama 6 ay kalan ipler cilt altında eriyip kaybolur ancak cildin yenilenme, kırışıklıkların giderilmesi ve sarkmalara karşı etkisi devam eder. Bu yeniden yapılanma 2 yıl kadar sürer.

Uygulama sonrasında hastanın cildinde hafif derece şişlik ve morlukların oluşması normaldir ancak bu durum kısa bir süre sonra kendiliğinden kaybolacaktır. Uygulamadan sonraki 20 günlük süreçte yüz bölgesine baskı uygulayacak, ovma, sert bir şekilde kaşıma, yüz üstü uyuma gibi aktivitelerden kaçınılması gereklidir.

Hayır, üstelik kısa süreli bir işlemdir; yaklaşık 30 – 45 dakika kadar sürer. İşlemi yaptıran kişi sosyal yaşantısına, günlük aktivitelerine hemen geri dönebilir.

İple yüz germe ve cilt gençleştirme uygulamasında hastaya lokal anestezi işlemi uygulandığından, hastada görülebilecek herhangi bir anestezik komplikasyon riski de bulunmamaktadır.  Uygulama öncesinde kan sulandırıcı, ağrı kesici ve aspirin türevi ilaçlar 1 hafta önceden kesilmelidir.

İletişim