Skip to content

Şırnak Saç Ekimi ile Doğal Saçlar

Şırnak Saç Ekimi ile Doğal Saçlar

Şırnak Saç Ekimi ile Doğal Saçlar

Saç Ekiminde Greftin Önemi

Saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan kişilerin doğal saçlarının yeniden büyümesini sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Bu işlem sırasında saç kökleri ya da greftler, dökülmeyen alanlardan alınarak, kellik olan bölgeye nakledilir. Şırnak saç ekimi greftin önemi oldukça büyüktür. “Neslim Güngen”’in kurucusu olduğu Neslim Güngen Polikliniği’nde profesyonel olarak saç ekimi hizmet verilmektedir.

Greft, saç ekimi işleminde kullanılan en önemli unsurdur. Saç ekimi işleminde kullanılacak greft sayısı, kişinin saç dökülmesinin şiddetine ve ekim yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlıdır. Greftler, en iyi saç ekimi işlemi sırasında alınacakları bölgeden dikkatli bir şekilde çıkarılmalıdır. Bu nedenle, greftlerin doğru bir şekilde çıkarılması ve nakledilmesi için tecrübeli bir uzmanın işlemi gerçekleştirmesi çok önemlidir. Greftlerin hasar görmemesi, işlemin başarısı açısından kritiktir.

Şırnak saç ekimi işleminde, greftlerin doğru şekilde nakledilmesi, işlemin estetik başarısını belirler. Greftlerin doğru yöne yerleştirilmesi, doğal bir saç çizgisinin oluşmasını sağlar. Ayrıca, greftlerin sıkıştırılmadan, uygun aralıklarla nakledilmesi, ekilen saçların doğal görünümünü korumasına yardımcı olur.

Saç ekimi Şırnak bölgesinde uygulamasında kullanılan greftlerin sayısı, saç dökülmesinin şiddetine ve ekim yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlıdır. Şırnak saç ekim merkezi hizmetinde saç ekimi için gerekli olan greft sayısının doğru hesaplanması, işlemin başarısı açısından önemlidir. Ayrıca işlem sırasında kullanılan greftlerin kalitesi, saçların doğal görünümünü de etkilemektedir.

Greft Ekimi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Her bir greft üzerinde bulundurduğu saç telleri bu uçların içerisine gelecek şekilde bu uçlar saç derisine batırılır. Devamında saç köklerinin etrafı yuvarlak bir şekilde kesilir. Bu işlem ile birlikte greft saç derisindeki bölgeden ayrılarak farklı saç bölgelerindeki ekime hazır hale gelmektedir. Saç ekim işlemlerimizde kullanılan cihaz ve ürünlerimiz tamamen yerli üretim ve tarafımıza aittir.

Saç Ekimi Yöntemleri

  • DHI Saç Ekimi
  • Safir FUE Saç Ekimi
  • Tıraşsız Saç Ekimi

saç ekimi şırnak

Sınırsız Greft Ekimi Yapılırsa Ne Olur?

Greftlerin solüsyonda bekleme süresinin uzun olması sonucu greft kökleri cansız yapıya dönüşebilir ve en iyi saç ekimi yapılan bölgede tutunamazlar. Böylelikle cansız olan greftleri yalnızca o alana yerleştirilmiş olmaktadır. Günümüzdeki teknoloji ile kullanılan cihazların bir kullanım performansı mevcuttur. Yapılan greft saç ekiminde bu performans limiti aşmadan yapılabilecek en fazla sınır 2000-2500 greft aralığındadır.

Her bir saç kökünün sağlıklı ve hızlı olarak alınıp, ayrıştırılıp, özel solüsyonda bekletilerek açılan kanal bölgeye yerleştirilmesi uygulaması hızlı bir süre ile tamamlanmaktadır. Şırnak saç ekimi greft işleminde 2000 greft alıp eklenebilmesi halinde 6-8 gibi bir süre aralığında uygulama süresi mevcuttur. Sınırsız greft ekimi mümkündür fakat bu teknolojik veya insan gücünün karşılanması açısından imkansızdır.

Saç Greftleri İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi saç ekimi merkezi olarak Neslim Güngen Polikliniği profesyonel hizmeti ile en çok tercih edilen poliklinikler arasında gelmektedir. Saç ekimi sırasında ise uzman ekibi sayesinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Şırnak saç ekimi sırasında kişinin kendisi olması oldukça önemlidir. Başka bir kişiden alınan greftlerin farklı kişiye saç nakli sağlıklı sonuçlar vermemektedir. Greft nakli uygulaması yapılsa bile yeni saç dokusuna uyum sağlamaz ve saç kökleri canlılıklarını kaybederek başarısız bir işlemle tamamlanır.

Saç greftleri, alınan bölgeden canlı bir şekilde çıkartılır. Greftlerin canlılıklarını kaybetmemesi için korunması gerekir ve bu oldukça önemlidir. Şırnak saç ekimi uygulaması sırasında hasar görmüş bir greft dokusunun içerisinde bulunan saç köklerinin ölü veya canlı olup olmadıkları hemen sonuç vermeyebilir. Bu sonuç ise 3-6 ay gibi bir sürenin geçmesi gereklidir. Başarılı ve sağlıklı bir uygulama sonrasında ekilen saçlar sonucu, %10’luk bir kısımdaki saçlar dökülebilmektedir. Hiçbir kayıp olmaması saç ekimi yapılan kişilerin bünyesinde ve greftlerin kalitesi ile alakalıdır.

Şırnak Saç Ekimi

Birçok faktörler ile saçların dökülmesi hem erkekler hem de kadınlar için can sıkıcı bir durumdur. Düzensiz beslenme, yaş, stres, hormonal düzensizlikler, genetik faktörler gibi birçok neden saç dökülmesine neden olabilmektedir. Fakat artık “Neslim Güngen Polikliniği” sayesinde doğal ve sağlıklı saçlar için yeni bir görünüm fırsatı sizleri bekliyor. Saç ekimi Şırnak bölgesi için hizmet arayanlar, profesyonel hizmet sunan Neslim Güngen Polikliniği ile en uygun fiyatlı saç ekimi uygulaması sizlerle.

En iyi poliklinik merkezleri arasında bulunan “Neslim Güngen Polikliniği”, uzman ekibi ile yaptığı ön görüşme sonrasında en uygun ve tavsiye saç ekimi yöntemi belirlenir ve harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Sizler de profesyonel bir saç ekimi hizmeti almak isterseniz Neslim Güngen Polikliniği ile iletişime geçerek saç ekimi hakkında detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.