Search

Saç Ekimi

  -    -  Saç Ekimi

Neslim Güngen ile  saç ekiminde yepyeni ve konforlu bir dönem.

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu ya da saç kaybı yaşayan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm olarak tanımlanabilir. Saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilmektedir

Saç ekimi temel olarak 3 aşamadan oluşur.

  • Saç köklerinin toplanması

Donör bölge işlem için hazırlandıktan sonra saç kökleri FUE motoru ile tek tek toplanır. Bu esnada köklerin zarar görmemesi çok önemlidir. Greft adı verilen bu köklerin her biri ortalama 2-3 kıl içerir

  • Kanalların açılması

Kanalların, bulunduğu bölgeye göre doğru büyüklükte ve derinlikte açılması nakledilen saçların çıkma oranını etkiler. Ekilecek saç kökü büyüklüğüne ve uzunluğuna uygun kanal açılmasına dikkat edilmelidir. Kanalın açısı da en doğal görünümün elde edilebilmesi için iyi ayarlanmalıdır. Ekilen saçın doğal gözükmesi ve verici alana zarar verilmemesi saç ekimi girişiminin vazgeçilmezidir. Bu yüzden konusunda uzman bir ekip ve doktor ile gerçekleştirilmesi gerekir.

  • Köklerin açılan kanallara eklenmesi

Son aşamada toplanan kökler açılan kanallara 40-45 derecelik açılarla teker teker yerleştirilir ve saç ekimi operasyonu tamamlanır.

Hizmetlerimiz

Robotik saç ekimi yönteminde saç kökleri saç ekim robotu tarafından toplanır. Kanallar da saç ekimi robotu ile açıldıktan sonra toplanan kökler manuel olarak ekilir.

Robot sayesinde yanlış kanalların açılmasının önüne geçmek mümkün. Özellikle saçla çevrili bazı bölgelere saç ekimi yapılırken ve amaç saç yoğunluğu artırmak ise robot mevcut saçların zarar görmemesine de yardımcı olur. Saç ekiminde yeni saçlara kavuşmanın yanı sıra sağlıklı saçların korunması da çok önemlidir.

Saç ekiminde safir uç ile yapılan FUE teknolojisinde saç kökleri, lokal anestezi altında mikro motor aracılığıyla saç köklerine göre değişiklik mikro-uçlar kullanılarak greftler halinde tek tek donör bölgeden alınır. Toplanan kökler açılan kanallara yerleştirilir. Safir doğal bir element olduğundan cilde daha az zarar vermesinin yanında iyileşme hızı çok daha hızlıdır, ağrı daha azdır. Safir saç ekiminde enfeksiyon riski çok daha düşüktür. Safir tekniği sayesinde saç ekimi daha doğal olur.

Diğer kanal açma yöntemlerinde slit yöntemi yani düz ve metal kullanılırken safir tekniğinde doğal madeni ve değerli taş kullanılmaktadır.

DHI yöntemi, FUE yönteminin bir varyasyonu olan saç ekimi yöntemidir. Saç kökleri mikro motor veya manuel yöntemle donör bölgeden alındıktan sonra DHI yöntemi ile ekim için bekleyen alana transfer edilir.

DHI saç ekimi işlemlerinde ekim yapılacak bölgede saç tıraşı gerekmediği için kadınlar için de idealdir. DHI saç ekimi sırasında saçlar kısaltılmasa da ekim yapılan bölgenin etrafındaki saçlar zarar görmez. Greftlerin toplandıktan sonra dışarıda tutulmasına gerek yoktur. Beklemeye bağlı saç kökü ölümü riskini önler. İşlem saç köklerinin daha sık ekilmesine olanak sağladığı için doğal bir görünüm de elde edersiniz. Ameliyattan kaynaklanan hasar minimal olduğu için iyileşme süreci çok hızlıdır. Kanal açma ve kök yerleştirme aynı anda yapılabildiği için ekim aşaması daha kısadır. Operasyon herhangi bir iz veya ekim izine neden olmaz. Ön saç çizgisinde muhteşem simetri sağlar. Her saç telinin açısı ve yönü doğru bir şekilde belirlenebilir

FUE saç ekimi yönteminde mikro motor kullanılarak toplanan ve ayrıştırılan saç kökleri manuel olarak açılan kanallara ekilir.

Saç ekimi ameliyatı için uygun adaylar için FUE tekniği en gelişmiş ve en son kullanılan tekniktir; burada işlem, saçın yanlardan ve arkadan alınmasıyla olur yani başınızın saç dökülmesine maruz kalmayan bölgelerinden. Oradaki saçların canlılığından beslendiği için %90-95 saç grefti başarısına sahiptir. FUE’nin hassas bir şekilde toplanması, sonuç alma sırasında saç köklerinin travmasını veya kesilmesini en aza indirir.

Afro Saç Ekimi Afrikalı ve Amerikalı Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip kişilere uygulanan saç ekim işlemidir. Greft temini, ekim alanının hazırlanması ve ekim işlemi diğer işlemlerden pek farklı değildir. Sadece DHI kalem yöntemi uygulaması bu saç tipinde tercih edilmeyebilir. Safir FUE uygulaması, greftlerin uygun açıda yerleştirilebilmesi açısından daha uygun olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi lokal anestezi altında yapıldığı için ağrı veya acı hissi minimum seviyededir. Lokal anestezinin yanında kullanılan bir diğer yöntem de sedasyon uygulamasıdır. Sedasyonlu saç ekimi ile çabuk heyecanlanan, endişe düzeyi yüksek hastalarımıza rüya tadında bir saç ekim deneyimi sunabiliyoruz.

Ekilen saçlar, ekim işlemini takip eden bir kaç hafta içerisinde dökülmektedir; ancak bu normal bir durumdur. Çünkü dökülen saçlar 3-4 ay sonra tekrar çıkacaktır. Bu geçici dökülme düzeldikten sonra ekilen saç kökleri karakterlerini korur ve dökülmez. Fakat aynı bölgedeki orijinal saçlar zaman içerisinde dökülmeye devam edebilir ve saç yoğunluğunun azalmasında bağlı olarak gelecekte yeni bir saç ekimi planlanabilir

Saç ekimi tıbbi bir işlemdir fakat estetik yanı daha ağırlıktadır. Hastanın donör sahası iyi değerlendirilip ekim yapılacak alanda ön saç çizgisi natürel belirlendiği takdirde kişinin imajına uygun tarz oluşturulabilir. Bu yanı ile tam bir estetik işlemdir.

Erkeklerde ve kadınlarda 19 -20’li yaşlardan itibaren çeşitli nedenlerle saç dökülme sorunu yaşamış saç ekimine engel fizyolojik hastalığı olmayan ve donör alanında yeteri kadar folikülü olan her yaştaki tüm bireylere saç ekim operasyonu yapılabilir.

Saç ekim işleminin izleri 6 aydan sonra silinmeye başlar. Saç ekimi işleminden sonra saçlar ilk 3 ay içerisinde çıkmaya başlar. Yeni saçlarınıza ilk altı ay içinde alışacak, gür saçlarınızın keyfini çıkarmaya başlayacaksınız. Nihai sonucu ise 9 – 12 ayda görebiliriz.

Ekilen saçların doğal görünmesi için operasyonun konusunda uzmanlaşmış doktorlar ve uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Doğru sağlık kuruluşunda deneyimli uzmanlar tarafından yapılan saç ekim operasyonlarında ekim yapıldığı belli olmayacak düzeyde doğallık sağlanabilir.

Saç çizgisi kişiye özel anatomik bir hattır. Alın dokusunun bitip saç dokusunun başladığı alandan doğal saç sınırına göre belirlenir. Saç ekiminde en önemli nokta alın kasına dikkat edilmesidir. Alın kasına inilmeden, mimik kaslarına zarar verilmeden saç çizgisi istenildiği şekilde ayarlanabilmektedir. Geniş alınlı ya da saçlarının iki yanı çok boş olan kişilerde de alın çizgisine dokunulmadan saç hattı değiştirilebilmektedir.

Hayır. Farklı bir kişiden saç nakli yapmanız mümkün değildir.

Hak Ettiğiniz Profesyonel Hizmet

Uzmanlarımız ve deneyimli kadromuz sayesinde binlerce kişiyi memnun ediyoruz.

✅  Son teknoloji FUE / DHI

✅ Tek kullanımlık cerrahi malzeme

✅ Düzenli ateş ölçümü

✅ Klinikte zorunlu maske kullanımı

✅ Her operasyon sonrası dezenfeksiyon

✅ Çalışanlara düzenli Covid-19 testi

✅ Transferlerde hastalarımıza özel araç

✅ Hijyen kontrolü ve Dezenfektan kullanımı

İletişim