Search

Estetik Dolgu

  -    -  Estetik Dolgu

Neslim Güngen’in uzman ekibiyle kırışıklıklara elveda deyin!

Estetik dolgular; cilt kırışıklıklarını ve elastikiyet kaybını düzeltmek için kullanılan, vücutla uyumlu, kalıcı ya da yarı kalıcı maddelerdir. Dolgular aynı zamanda ciltteki asimetriyi düzeltmek, çukurları doldurmak ve dokulara hacim vermek için de kullanılır. Dolgu uygulamaları günümüzde popülerliğini her geçen gün arttıran ve tercih edilen uygulamalardan biridir. İlerleyen yaş, stres, güneş ışınları, sigara ve alkol tüketimi gibi etkenler cildinizde bulunan kolajen, elastin ve hiyalüronik asit miktarların azalmasına neden olur. Cildimize canlılık, genç ve sağlıklı görünümü veren bu maddelerin ilerleyen yaş ile birlikte azalması sonucunda kırışıklıklar, doku kaybı, elastikiyet kaybı ve sarkmalar görülür.

İşte tam bu nokta da Hiyalüronik asit içeren dolgu maddeleri bu sorunları ortadan kaldırarak sizlere kaybetmiş olduğunuz güzelliği geri verir.

Hiyalüronik asit vücudumuzda bulunan bağ dokusunun temel yapı malzemesidir. Cildin canlılığı, parlaklığı, nemliliği, rengi, sıkılığı hiyalüronik asidin etkileridir. Bebek cildinde yüksek miktarda hiyalüronik asit bulunması konunun anlaşılması için güzel bir örnektir.

Hizmetlerimiz

Yanak dolgusunu daha genç bir yüze kavuşmak veya daha belirgin bir kemik yapısı ve kontürlü yüz yanılsaması yaratmak için yaptırabilirsiniz.

Yanak dolgusu elmacık kemiklerinizin üstündeki ve çevresindeki alanın hacmini artıran enjeksiyonlardan oluşur ve cilt katmanınızın altına hacim enjekte ederek kırışıklıkları ve ince çizgileri de düzeltebilir.

Elmacık kemiklerinin dolgunluğu veya silikliği yüzün estetik görünümünü önemli ölçüde etkiler. Belirgin elmacık kemikleri yüze daha genç, dinamik ve estetik bir görünüm vermektedir. Bu durum elmacık kemiği estetiği ile tedavi edilmektedir.

Göz altı dolgu maddeleri, göz altındaki hacim kaybını tedavi etmek için kullanılabilen enjekte edilebilir hiyalüronik asit tedavileridir (genellikle Restylane ve Juvederm olarak bilinir).

Göz altı çukurunun doldurulması ve göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması, morluklar ve halkalar için uygulanır. Özellikle yüz ve göz çevresinde her ikisinin kombine uygulamasıyla maksimum sonuçlar alınmaktadır.

Dudak dolgusu, estetik cerrahi uzmanları tarafından klinik koşullarda Hyaluronik asit adı verilen dolgu maddesi enjeksiyonu yapılarak sağlanır. Bu işlem, dudakları ince olan veya ilerleyen yaşla birlikte incelen dudaklara sahip kişilere uygulanır. Dudakları dolgunlaştırmak ve şekillendirmek için de sıklıkla uygulanmaktadır.
Dudak dolgusu herkeste aynı şekilde dudağın aynı bölgesine uygulanan bir operasyon değildir. Çünkü bazı kişilerde alt dudak, bazı kişilerde ise üst dudağın daha dolgun görünmesi istenir. Örneğin dudak kenarı aşağıda olan kişilerde bu bölge desteklenerek daha estetik bir görünüm elde edilebilir.

Çene şekillendirme uygulamaları küçük bir çeneyi büyütmek ve ortaya çıkartmak için uygulanır.
Doğru planlama ve uygulama sayesinde protezlerin tahmin edemeyeceğiniz kadar iyi sonuçlar ortaya çıkardığı görülür.

Çene dolgu maddeleri cilde enjekte edilen jellerdir. Hacim sağlarlar ve hiyalüronik asit veya kolajen üretimini uyarırlar. Bu, çene çevresindeki sarkma, sarkık cilt ve kemik kaybının görünümünü azaltır.
Burun dolgusu, burnun daha küçük, daha dar görünmesine yardımcı olmak veya burundaki bir şişliği düzeltmek için ameliyatsız bir çözümdür. Hiyalüronik asit enjeksiyonlarını stratejik noktalarda kullanarak, herhangi bir ameliyat veya aksama süresi gerektirmeden burun köprüsünü daraltabilir, burun deliğini küçültebilir ve burnun genel şeklini daha güzel bir görünüm için düzenleyebiliriz.

Kaş bölgesinde oluşan derin kırışık ve çukurlukların giderilmesi için yapılan hiyalüronik asit ile kaş arası dolgu işlemidir. Mimik hareketlerinin sık kullanılmasından dolayı kaş ortasındaki kasların güçlenmesi ile birlikte oluşan kırışık ve çizgiler yüz estetiğini oldukça bozabilir. Kaş ortasında oluşan derin çizgilenmeler ve kırışıklıklar kişiye sert, sinirli bir görünüm sağlaması ile birlikte yorgun bir yüz ifadesi de oluşturmaktadır. Bu dolgu uygulamasındaki amaç kaş ortasındaki sorunların giderilerek, yüze dinamik ve genç bir görünüm kazandırmaktır. Hiyalüronik asidin özel uçlu iğneler ile cilt altına zerk edilmesi ile gerçekleştirilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Dolgularda kullandığımız hiyalüronik asit, en çok kullanılan ve en güvenilen dolgu maddesidir. Bu maddenin en önemli özelliği doğal olarak vücutta bulunması, bu yüzden de uygulama yapılan kişide alerjik bir reaksiyona neden olma riskinin olmamasıdır. Eğer sonuçtan memnun kalınmazsa hiyalürinaz denen bir madde ile anında eritilebilir.

Estetik dolgu uygulaması, olası komplikasyonlardan kaçınmak ve istenen sonucu elde etmek için, yüz anatomisini iyi bilen, bu alanda çalışmalar sürdüren uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilir.

Genellikle 6-18 ay dolgunun etkisi devam eder ancak dolgu etkisini yitirse de cilt eskiye oranla daha iyi bir görünümde olur.

Uzman ve doğru ellerde yapıldığı sürece, hayat boyu doktor kontrolünde yapılabilir.

 • Ağız kenarındaki gülme çizgileri
 • Dudaklar
 • Kaş arası
 • Yanaklar
 • Çene
 • Şakak
 • Göz altı
 • Burun dolgusu.
Dermal dolgu maddelerinin yumuşak, jel benzeri maddeyle cilt altına enjekte edilmesiyle olur.  Derin göz altı halkalarının düzleştirilmesi, elmacık kemiklerinin kaldırılması, dudakların hacim kazanması, dudak hatlarının düzleştirilmesi ve nazolabilal kıvrımlar (burun kenarından ağız köşelerine uzanan kırışıklıkla dahil olmak üzere bir dizi yaygın sorunu ele alabilirler) ve ellerin gençleşmesi uygulamalara dahildir.
Dermal dolgunun enjeksiyonu için hiyalüronik asit, kalsiyum hidroksiapatit mikrosferleri ya da poli-L laktik asit gibi farmakolojik araçları kullanabilmekteyiz.

İşlemden yaklaşık 1 hafta sonra dolgu maddesi yayılarak daha estetik bir görünüm meydana gelir.

Dermal dolgu uygulaması öncesinde cilde sürülecek basit bir anestezik krem aracılığı ile uygulamanın minimal ağrı ile sonlanması sağlanır.

Hayır, hayvansal madde ve toksin içermezler, bu yüzden diğer canlılardan hastalık bulaştırma riski yoktur ve alerjik reaksiyon oluşturmamaktadır.

 • Gebelikte ve emzirme döneminde dolgu uygulanmamalıdır.
 • Uygulama alanında aktif enfeksiyonu olan hastalarda(iltihap, yara ve uçuk vb)
 • Keloidal ve hipertrofik skar(Kötü yara iyileşmesi öyküsü olan hastalarda) yapısı olan hastalarda
 • Otoimmün hastalıkları olanlarda(polymyositis/dermatomyositis)
 • İmmün yetmezlik hastalıkları(savunma sistemi bozukluklarında) olanlarda
 • Bazı dolgu maddelerinin elde edilmesi sırasında içerisinde antibiyotikler olabilmektedir. İlaç alerjileri olan hastalarda dikkatli olunmalıdır.
 • Bazı dolgu maddeleri hazırlanırken içerisinde Lidokain gibi ağrı kesiciler olabilir. Lidokaine karşı aşırı duyarlılıklarda dikkatli olunmalıdır.

Birçok hasta tedavinin etkilerini korumak amacıyla rötuş enjeksiyonları yaptırmaktadır. Uygulama sonrası bakım için hekimin tavsiyelerine uyulmalıdır.

24 saat süreyle zorlayıcı egzersiz hareketlerinden uzak durulmalıdır. İşlem yaptırdığını gün spor yapılmamalıdır.

Eğer gerekiyorsa cilt bakımını uygulamadan önce yaptırmalısınız.

Aspirin veya benzeri ilaçları uygulama öncesi ve sonrası alınmamalıdır.

İletişim