Skip to content

Antalya Saç Ekimi: Neslim Güngen Polikliniği

Antalya Saç Ekimi: Neslim Güngen Polikliniği

Antalya Saç Ekimi: Neslim Güngen Polikliniği

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç dökülmesi, seyrelme seyrelme, saç köklerinde incelme gibi sebeplerden dolayı tamamen kaybolması sonucunda kullanılan bir estetik cerrahi yöntemidir. Antalya saç ekimi, saç köklerinin yoğun olduğu bölgeden saç foliküllerinin alınarak saç görünümünün az olduğu alanlara yeniden ekilmesi işlemini içermektedir. Saç ekimi uygulaması, saç dökülmesinin en temel sebeplerinden birisi olan genetik saç dökülmesi gibi durumlarda özellikle etkilidir.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesini önlemek için kozmetik bir henüz bulunmamaktadır. Hasarlı saç yapılarını onarabilecek bazı alternatifler mevcuttur. Saç ekimi uygulaması erkek ve kadınlarda saç dökülmesi yaşayanlara tedavi ve yeni görünüm amacı ile kullanılabilmektedir.

Saç dökülmesini önlemek için; bitkisel tedaviler, kafa deri masajı, saç bakım losyonları ve besin takviyeleri gibi doğal yöntemler bulunur. Fakat saç dökülmesinin yoğunluğu ve saç seyrekliğine göre Neslim Güngen Polikliniği profesyonel saç ekimi hizmeti ile destek alabilirsiniz.

Kimler Saç Ektirebilir?

 • Seyrek saç problemi ve saçı olmayanlar
 • En iyi saç ekiminin artı ve eksilerini değerlendiren kişiler
 • İlaç kullanımına bağlı olmayan saç dökülme problemi yaşayanlar
 • Kısa süre içerisinde hızlı saç dökülmesi sorunu yaşayanlar

Saç ekimi Antalya bölgesi için bu hizmeti almak isteyenler unutmamalıdır ki saç ekimi uygulamasının sonuçlarını ilerleyen zamanla birlikte alacaksınız. En iyi saç ekimi işleminin maksimum olumlu sonuçlarını görmek için aylar gerekebilir. En iyi poliklinik merkezleri arasında yerini alan “Neslim Güngen Polikliniğibünyesindeki uzman ekip ile ön görüşmeden sonra en uygun ve tavsiye saç ekimi yöntemi belirlenir ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Saç Ekimi Yöntemleri

 • Safir FUE Saç Ekimi
 • Tıraşsız Saç Ekimi
 • DHI Saç Ekimi

Saç Ekimi Başarı Oranı

Antalya saç ekimi başarı oranı uygulamasını gerçekleştiren uzmanın tecrübesi, danışanın saç yapısı gibi birçok faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan FUE saç ekimi yönteminin belirtilen başarı oranı %95 civarlarındadır. FUE saç ekim uygulaması uzman kişiler aracılığı ile yapılması durumunda ise %100’e yakın bir başarı oranı vaat etmektedir.

saç ekimi antalya

En İyi Saç Ekiminin Avantajları

Saç ekim işlemi, doğal saç gelişimini geri getirerek görünüm açısından birçok avantaj sağlamaktadır. Saç ekiminin bazı avantajları şunlardır;

Doğal Görünüm: Antalya saç ekimi uygulaması saçların doğal görünmesini ve kişinin özgüvenin yerine gelmesini sağlamaktadır. Saçlı deri bölgesinden alınan saç kökleri, saçların seyreldiği alanlara yerleştirilir ve zamanla kendi doğal saçınız gibi büyürler. Böylelikle ekilen saçlar, doğal görünüm ve his ile tamamlanmış olarak bir saç çizgisine sahip olur.

Kalıcı Çözüm: Saç ekimi profesyonel olarak yapılan Neslim Güngen Polikliniği için kalıcı bir çözüm sunmaktadır.

Kendine Güveni Arttırır: Saç ekimi, saç dökülmesi nedeniyle özgüvenini kaybetmiş insanlar için mükemmel bir çözümdür. İşlem sonrasında, yeniden dolgun saçlara sahip olmak, birçok insanın kendine güvenini yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Daha Genç Görünmek: Antalya saç ekim merkezi, saçların yeniden büyümesiyle birlikte daha genç bir görünüm sağlar. Saçların dolgun ve sağlıklı görünmesi, yüzünüzdeki yaşlanma belirtilerini azaltarak daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.

DHI-FUE Saç Ekimi Yöntemleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

FUE ve DHI saç ekim yöntemleri arasında belirli farklar bulunmaktadır. Bu farklar şu şekilde sıralanabilir;

 • DHI saç ekim yöntemi FUE yöntemine göre daha maliyetli olabilmektedir ve daha uzun süreli bir işlemdir. DHI saç ekimi ekstra uzmanlık ve tecrübe isteyen cihazların kullanımı gerekmektedir.
 • Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerde FUE uygulaması saç bölgesinde tıraşlanma gerektirirken DHI saç ekim yöntemi tekniğini tercih eden kişiler tıraşsız bir ekim uygulaması tercih edilmektedir.
 • DHI saç ekim yöntemi süreci daha yavaş olduğu için yapılan bir seansta yaklaşık 1500-2500 greft ekimi gerçekleşmektedir. FUE saç ekiminde ise bu sayı 3000-4500 ortalamasındadır.
 • Danışan, FUE yönteminde saç bölgesine kanal açma işlemini beklemesi gerekmektedir. DHI yönteminde ise direkt olarak ekim uygulamasına geçilmektedir.

DHI Saç Ekiminin Sonuçları Ne Zaman Görülür?

DHI yönteminin verdiği başarılı sonuçlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ortalama 15 günlük süre içerisinde uygulamanın iyileşme süreci tamamlanmaktadır. Antalya saç ekimi işlemi sırasında ekilen saçların dökülmesinden hemen sonra 2-3 haftalık süre içerisinde önceki görünüm şeklini almaktadır.

Eski şeklini alan saç derisi 90 gün boyunca dinlendirilir ve bu süreçle birlikte devamında yeni saçlar uzamaya başlamaktadır. Her 30 gün sonunda saç çıkışında %10’luk artış olmaktadır. Yaklaşık 1 yıl süre ile ekilen saçların tamamı çıkarak başarılı sonuçlar alınmaktadır.