Selülit Onarım Protokolü

Selülit onarımında muhteşem sonuçlar vaat eden Fibroderms XXL cihazımızla tanıştınız mı!

Kadınlar, aynaya baktıklarında rahatsız eden o portakal kabuğu görünümü ile karşılaştıklarında, bu durum çok can sıkıcı olabilir. Yenilikçi bir teknoloji olarak geliştirilen Fibroderms XXL cihazımız; selülit vakum başlığı ile tek başına, veya ihtiyacınıza göre G5 masajı, Micrones, Pasif Jimnastik gibi uygulamalarımızla kombine edilerek uygulanabilir.

Selülit onarımında çarpıcı sonuçlar sağlayan cihazımız ile tanışmadan önce, gelin bu portakal kabuğu görüntüsüne neden olan faktörlere ve önlemek için neler yapabileceğinize bir bakalım. Unutmayın, önlemek her zaman tedaviden daha kolaydır. Ancak, selülit probleminizin olması sonsuza kadar onlarla yaşamak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Fibroderms XXL ile selülitlerinizle vedalaşmaya hazır mısınız?

Selülit Nedir? Neden Olur?

Cilt yüzeyinde portakal kabuğu görünümüne neden olan selülit; cilt altındaki yağ dokularını çevreleyen bağ dokularının sıkılığını kaybetmesi ile ciltte çöküntüler oluşturmasıyla oluşur.

Genç yaşlarda, vücut tarafından doğal olarak üretilen bir protein olan kolajen, vücutta bol miktarda bulunur ve bu bağ dokularını sıkı ve esnek tutar. Ancak, yaşla birlikte kolajen miktarı azalır ve bağ dokuları elastikiyetini kaybetmeye başlar. Yaşlandıkça, selülitlerin daha belirgin hale gelmesinin nedeni budur.

Yaş faktörünün dışında; bazen hormonlar, genetik faktörler, beslenme tarzı ve vücut yağ oranı da selülit oluşumuna katkıda bulunabilir. Ayrıca, kadınlarda yağ dokusunun daha fazla olması nedeniyle selülit problemi de daha sık yaşanmaktadır.

Selülit Önlenebilir Mi?

Yaş, hormonlar ve genetik faktörlerin dışında selülit; hareketsiz bir yaşam, düzensiz beslenme ve hormonal değişimlere bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan selülitlerin görünümünü azaltmak için profesyonel bir yardıma ihtiyacınız olsa da, oluşmalarını önlemek için atabileceğiniz bazı adımlar vardır.

Düzenli egzersiz rutinine sahip olmak ve dengeli, sağlıklı bir beslenme programı uygulamak, selülit oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir. Kan dolaşımını hızlandırmak için önerilen kuru fırçalama yöntemi de hem çatlak hem de selülit oluşumunu önlemede faydalı olabilir.

Selülit, bazen hamilelik, ergenlik gibi hormonal dalgalanmaların yaşandığı dönemlerde de görülebilir. Hormonal bir bozukluğunuz varsa, bir hekime danışarak yardım alabilirsiniz.

Fibroderms XXL Cihazı

Selülit onarımında devrim yaratan Fibroderms XXL cihazı, vakumlu selülit başlığı ile selülit oluşumunu önlemeye ve var olan selülitleri onarmaya yardımcı olur.

Ortalama 8 seans uygulama ile selülit görünümünde %80-90’lara ulaşan bir başarı oranına sahip olan Fibroderms XXL, kan akışını hızlandıran ve aynı zamanda cilt sıkılığı ve elastikiyetini arttıran bir sistemdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kaç seans gereklidir?

Fibroderms XXL cihazı, ilk seanstan itibaren gözle görünür sonuçlar sağlamaktadır. Etkili ve tatmin edici sonuçlar için ortalama 8 seans önermekteyiz. Fibro selülitlerde seans sayısı 8’den fazla olabilir. Selülitlerinizin durumuna göre seans ihtiyacınız uzmanlarımız tarafından belirlenmektedir.

Kimler için uygundur?

Fibroderms XXL, her cilt ve vücut tipinde kullanıma uygundur. Regl dönemlerinde uygulama yapılamamaktadır.

Seans ücreti ne kadardır?

Fibroderms XXL cihazı ile selülit onarımı seans ücreti, tek bölge için ortalama 200-400 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Selülitlerim tamamen geçer mi?

Selülit onarımı protokolümüz ile %80-90 oranlarında başarılı sonuçlar elde edebilmekteyiz. Sonuçların, kişinin cilt yapısı, vücut yapısı ve metabolizmasına göre değişkenlik gösterebileceği unutulmamalıdır.

İşlemden sonra selülitlerim tekrar oluşur mu?

Fibroderms XXL seanslarınız sona erdiğinde; hayatınıza bol bol su içerek, egzersiz yaparak ve sağlıklı beslenerek devam etmeniz sonuçların kalıcı olması açısından oldukça önemlidir. Hayat tarzınıza ve alışkanlıklarınıza dikkat etmediğinizde, ilerleyen dönemlerde yeniden selülit problemi ile karşılaşmanız mümkündür.

Varisli kişiler için uygun mudur?

Selülit onarımı protokolümüz, varis problemi olan kişiler için uygun değildir.

Hangi bölgelere uygulanır?

Fibroderms XXL cihazımız, özellikle ön ve arka bacak, popo ve basen bölgesindeki selülitlerin onarımında etkilidir.

Seanslarda hangi ürünler kullanılır?

Seans sırasında, kan dolaşımını hızlandıracak ürünler uygulanmaktadır. Ayrıca, Fibroderms XXL Pro cihazının “selülit özel” başlığı kullanılmaktadır.

İşlemden sonra nelere dikkat edilmeli?