Search

Lipones Bölgesel İncelme

  -    -  Lipones Bölgesel İncelme

Liponesle yaza formda girin!

Lipones bölgesel incelme;cilt altındaki yağ hücrelerini parçalamak için ultrason enerjisini kullanan, bölgesel yağlanma ve selülitlerin giderilmesi için ultrasonik titreşimler aracılığıyla yağ hücrelerine baskı uygulanmasını içeren ameliyatsız bir yöntemdir.

Uygulanan basınç ile yağ hücrelerinin sıvı bir forma dönüşmesi sağlanır. Bu yağlar, daha sonra metabolik atık olarak idrar ve ter yoluyla vücuttan atılmaktadır. Vücut yağlarını azaltmada, invaziv prosedürlere göre daha fazla tercih edilen bir yöntemdir. Yüksek kalori alımı ve hareketsiz bir yaşam tarzına bağlı olarak kilonuzun geri gelebileceğini unutmamak önemlidir. Gelin, bölgesel incelmede en yenilikçi teknolojilerden biri olan lipones bölgesel incelme uygulamasını biraz daha yakından tanıyalım…

Lipones Nedir?

Lipones bölgesel incelme, vücuttaki inatçı yağ hücrelerini yok etme prensibine dayalı bir işlemdir. Geleneksel olarak uygulnan liposuction işleminde olduğu gibi iyileşme süresi gerektirmez ve bölgesel yağlanmaların azaltılmasında son derece etkilidir. Etkilerinin görülmesi için birden fazla seans gerekebilmektedir.

Liponez bölgesel incelme; tedavi alanındaki yağ hücre duvarlarını parçalamak için ultrasonik dalgalar kullanır. Böylece, içerideki yağlar, vücut tarafından metabolize edilmesi için serbest bırakılır ve boyutları azalır. Çevre dokulara zarar vermeden çalıştığı için, sağlıklı yetişkinler tarafından güvenle tercih edilebilir.

Liponez bölgesel incelme işleminin avantajları nelerdir?

En önemli avantajlarından biri; cerrahi bir müdahale olmadan, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak ağrısız ve son derece konforlu bir şekilde, vücudun istenen herhangi bir bölgesinde incelme sağlayabilmesidir. Vücuttaki kalıcı yağları azaltmak için tasarlanmıştır ve istenmeyen yağ hücrelerini azaltmak için ultrason enerjisi kullanır.

Ameliyatsız, acısız ve ağrısız bir işlem olan Lipones bölgesel incelme; işlemden sonra kabuklanma gibi etkilerin olmaması ve işlemden hemen sonra günlük aktivitelere dönüş gibi avantajlara da sahiptir.

“Ultrason destekli lipoektomi” olarak da bilinen lipones; ameliyatsız bölgesel incelmede en yeni seçenekler arasında gösterilmektedir. Yenilikçi teknolojisi ile; alt karın, bacak, basen ve vücudun farklı bölgelerinde kadınların en çok ilgi duyduğu ameliyatsız vücut şekillendirme tedavilerinden biridir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sonuçlar, kişinin metabolik yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte, ilk seanstan itibaren etkilerini görmek mümkündür. İşlem yapılan bölgede, ilk seanstan sonra ortalama 2- 2.5 cm incelme sağlanmaktadır.

Lipones bölgesel incelme uygulaması, Beden Kitle İndeksi 30’un altında olan kişiler için uygundur. Özellikle karın ve bel bölgesinde çok tatmin edici sonuçlar sağlamaktadır. Sağlık açısından veya alerjik olarak herhangi bir risk oluşturmamaktadır. Ultrasonik ses dalgalarının insan sağlığı için herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Lipones, yalnızca kilo vermek için tercih edebileceğiniz bir işlem değildir. Ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağ hücrelerinin parçalanmasına ve bölgesel yağlanmanın azaltılmasına yardımcı olur.

Lipones uygulamasının sonuçları kalıcıdır. Ancak, yüksek kalorili bir diyet ve hareketsiz bir yaşam tarzı uygulanması durumunda fazla kiloların geri gelebileceği unutulmamalıdır.

Lipones, fazla yağlanmanın olduğu vücudun hemen her bölgesine uygulanabilmektedir. Özellikle karın, gıdı, yüz, kol, ön ve arka bacak, basen ve sırt bölgesindeki yağlanmalar için tercih edilmektedir.

Bölgesel incelmede en iyi yöntemler arasında gösterilen Lipones; düşük frekanslı ultrasonik dalgalar kullanarak etki eder. Bu dalgalar, cilt altındaki yağ birikintilerinin önce patlar ve ardından lenfatik sistemlere bölünerek yağ asitlerine dönüştürülür. Sonucunda, atık olarak vücuttan atılmasına yardımcı olur.

İşlem sırasında herhangi bir acı, ağrı hissedilmemektedir. Bazı hastalarda, işlemden sonra kızarıklık görülebilmektedir ve birkaç gün içinde tamamen geçmektedir.

Lipones işleminden elde edilecek sonuçlar, tamamen hastanın vücut yapısına ve metabolizmasına bağlıdır. Danışanlarımız, ilk seanstan itibaren 2-10 cm incelme gözlemlemektedir.

Lipones işleminden sonra, yağların vücuttan atımını hızlandırmak için bol su tüketimi çok önemlidir. Ayrıca, ödeme ve vücutta fazladan su tutulumuna neden olabileceğinden, kahve tüketimini sınırlandırmak ve gün içerisinde yürüyüş gibi fiziksel aktiviteler yapmak önemlidir. Yağ oranı yüksek yiyecekler ve asitli içeceklerden uzak durmanız da önerilmektedir.

İletişim