Search

Lazer Epilasyon

  -    -  Lazer Epilasyon

Cosmostar buz başlıklı diode lazer cihazı ile ağrısız ve acısız işlem.

Untitled design (2)

Ağda, tıraş bıçağı ya da epilatör, tüyleri almada etkili olsa da, uzun vadeli çözümler değildir. Tıraş sonrası batık tüyler, ağdanın alamadığı kısa tüyler de cabası! Kadınların günlük rutinlerinde fazlasıyla zaman alan bu can sıkıcı sorunları ortadan kaldıracak çok daha gelişmiş bir teknoloji var: lazer epilasyon.

Lazer epilasyon, vücudunuzun herhangi bir bölgesinde istenmeyen tüyleri yok etmede en hızlı gelişen ve en çok talep gören epilasyon yöntemlerinden biridir. En büyük avantajlarından biri; hem büyük bir konfor sağlaması hem de son derece verimli bir uygulama olmasıdır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, herhangi bir vücut bölgesinde bulunan kılları doğrudan kökünde hedefler. İstenmeyen tüylerinizin olduğu herhangi bir bölge için etkili bir şekilde uygulanabilir. Giderek daha fazla tercih edilmesinin bir diğer nedeni de, istenmeyen tüylerde uzun vadeli ve %90’ın üzerinde azalma sağlayabilmesidir.

Lazer epilasyon, size hayatınızın geri kalanı boyunca hiçbir zaman tekrar tüylerinizin çıkmayacağını garanti etmez. Zamanla yeni tüyler fark edebilirsiniz, ancak bu tüyler genellikle çok daha ince olacaktır. Ayrıca, ilerleyen dönemlerde bu ince tüylerin giderilmesi için de yeni seanslar uygulanabilir.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce, kaliteli cihazlara ve uzman bir kadroya sahip bir güzellik merkezi bulmak önemlidir.

Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Ağda ve tıraş bıçağı kullanımının aksine, lazer epilasyonda uluslararası standartlarda geliştirilmiş cihazlar kullanılır ve işlemi uygulayan estetisyenin deneyimli ve alanında uzman olmasını gerektirir.

İlk kez lazer epilasyon yaptıracaksanız, seanslar başlamadan önce bilmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunları bilmek, seans sonunda daha etkili sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır.

 • Seanslardan önce ve sonra, dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi uygulayın.
 • Güneşe doğrudan temas etmekten kaçının ve gerekmedikçe güneşe çıkmayın.
 • Epilasyona başlamadan birkaç hafta önce, tüylere ağda uygulamaktan kaçının. Ağda ile tüyleri kökünden almak, lazer epilasyon seansından alacağınız verimin azalmasına neden olabilir.
 • Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, gittiğiniz merkezi seanstan önce mutlaka bilgilendirin. Bazı ilaçların epilasyondan önce bırakılması gerekebilir.

Epilasyon ile etkili sonuçların elde edilmesi için birkaç seans tekrarı gerekebilir. Neslim Güngen Güzellik Merkezi’nde, en etkili sonuçlar için, tüylerinizin durumuna ve cilt tipinize bağlı olarak 6-8 seans önermekteyiz. Tüylenme durumunuza bağlı olarak, seanslar ortalama 4-8 hafta aralıklarla düzenlenmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Seanstan sonra en az 7 gün güneşe çıkmaktan kaçının
 • Kabarmalar olduğunu fark ederseniz, iyileşene kadar antibiyotikli merhem uygulayabilirsiniz
 • İşlemden sonra en az 14 gün boyunca lazerli işlemler ve peeling uygulamalarından kaçının.
 • Güneşe çıkmanız gereken durumlarda, mutlaka güneş kremi sürdüğünüzden emin olun.
 • Ciltte renk eşitsizliği, kızarıklık, kabarıklık gibi herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız, merkezimizi arayabilirsiniz.

Lazer epilasyon ile en iyi sonuçları almak için, seanslara bağlı kalmak ve seans aralıklarını uzatmamak önemlidir. Bu nedenle, bir sonraki randevu tarihinizi ertelememeye çalışın.

Yan Etkiler ve Riskler

Lazer epilasyonda elde edilecek sonuçlar, kişinin tüy rengine ve cilt tonuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bazı hassas ciltlerde, hafif yan etkiler görülebilir ancak bu yan etkilerin yönetilmesi oldukça kolaydır.

Hassas ciltlerde tahriş meydana gelebilir. Ayrıca geçici kızarıklık, şişlik gibi reaksiyonlar yaşanması da mümkündür. Ancak bu etkiler, seanstan birkaç seans sonra kendiliğinden geçmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları, tüylenmenin hangi bölgede olduğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Neslim Güngen Güzellik Merkezi’nde lazer epilasyon fiyatları, tek bölgede ortalama 100-250 TL ve vücudun farklı bölgeleri ile oluşturduğumuz epilasyon paketlerimizde ortalama 750 TL-3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Buz Başlık Cosmostar Diode Lazer Sistemi ile Tanışın

Buz başlık Cosmostar Diode lazer sistemi; dört mevsim uygulanabilen ve %90’a varan başarılı sonuçlar ile istenmeyen tüylerle artık uğraşmak zorunda kalmayacağınız bir sistemdir!

Rus beyazı ya da çikolata ten fark etmez, bu herkese uygun buz başlıklı lazer epilasyon sistemimiz, Neslim Güngen güzellik merkezlerine özel olan Cosmostar cihazını kullanır. Dört mevsim uygulanabilir olması de merkezlerimizde en çok tercih edilen kişisel bakım uygulamalarından biridir.

Lazer epilasyonda yeni nesil ve en gelişmiş cihazlardan biri olan Cosmostar, Neslim Güngen güzellik merkezleri ve uzman bayilerimiz tarafından kullanılmaktadır.

 • Acısız ve ağrısızdır
 • Kanıtlanmış lazer teknolojisi
 • Tüm cilt tiplerine uygunluk
 • Bronz tende uygulanabilir
 • Tüm vücut bölgelerinde güvenle kullanılabilir

Sıkça Sorulan Sorular

Epilasyon cihazımız ile etkiler ilk seanstan itibaren görülmektedir. Seanstan sonra, yeni tüylerinizin artık daha yumuşak ve seyrek çıkmaya başladığını gözlemleyebilirsiniz.

Evet iyi gelir.

Cilt esmer veya bronzsa etkilenme riski vardır. Bu nedenle koyu renkli ciltlerde ve güneş banyosundan sonra yapılan uygulamalarda, lazer öncesinde test atışı yapılır. Test atışında komplikasyon görülmez ise lazer geçilebilir.

Vücudun farklı bölümleri ve kişinin cilt tipine bağlı olarak lazer epilasyon seans sayısı kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Danışanlarımız, birkaç seanstan sonra tüylerinin daha yavaş uzamaya başladığını ve tüy miktarında belirgin bir azalma yaşandığını gözlemlemektedir.

Aslında, her seansta %15-20’lik bir azalma sağlandığını söyleyebiliriz. Buz başlık diode sistem Cosmostar epilasyon cihazımız ile ortalama 8 seansta istenmeyen tüylerde %90’lık başarı sağlıyoruz.

İşlem sırasında buz başlık kullandığımız için, acı hissi minimum orandadır.

Cosmostar, Rus beyazından çikolata tenine, tüm cilt ve tüy tiplerinde etkili bir lazerdir.

İletişim