Skip to content

Kalıcı Eyeliner İle Her Gün Yenilenen Bir Güzellik

Kalıcı Eyeliner İle Her Gün Yenilenen Bir Güzellik

KALICI EYELİNER İLE HER GÜN YENİLENEN BİR GÜZELLİK!

Kalıcı eyeliner günlük makyaj rutininde göz bölgesi görünüşünüzü daha belirgin gösterir. Bu makyaj tekniği kalıcı makyaj olarak da bilinir ve göz makyajınızı kalıcı olarak yapmanıza yardımcı olur. Uygulama ile gözlerinizin daha belirgin ve etkileyici bir görünüm kazandırılması sağlanır. Sabah uyanıp güne hazırlanmanın yorucu ve zaman alıcı bir etkisi vardır. Bu etkiye büyük bir kolaylık sağlayan uygulama sayesinde göz makyajınız daima hazır halde olacak ve dikkat çekici bir görünüme sahip olacaksınız.

Kalıcı Eyeliner Nedir?

Kalıcı eyeliner, normal eyeliner işleminden farklı olarak daha uzun kalıcılık sağlayan bir uygulamadır. Bu özelliği sayesinde gün boyunca daha net ve kalıcı bir görünüm sağlanır. Bu işlem cilt üzerine doğru bir uygulama ile yapıldığında normal eyeliner makyajından daha dayanıklıdır ve kolayca silinmez. Bu özelliği ile gün boyunca daha rahat ve güzel bir görünüm kazandırılması hedeflenir. Ayrıca, normal eyeliner işleminden farklı olarak, eyeliner uygulaması için beklemeye gerek yoktur ve bu nedenle daha hızlı bir şekilde uygulanması sağlanır.

Kalıcı Olarak Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Kalıcı eyeliner uygulaması göz makyajınızı uzun süre kalıcılık(yarı kalıcılık) sağlayan kadınların tercih ettiği pratik bir seçenektir. Sonuçları net ve estetik bir görünüm kazandıran bu işlem ile günün her saati iyi görünmeyi kolaylaştırabilirsiniz. Uygulamanın cilt tipi ve rengine göre en uygun şekilde yapılması gerekmektedir. İşlem sırasında cildin temiz ve kuru olunmasına dikkat edilmesi gereken bu uygulamayı cildinde iltihaplanma veya tahriş kalıntıları bulunanların yaptırılması önerilmemektedir. Eyeliner işlemi için bir kaş kalemi veya ince bir fırça kullanılarak göz kapakları bölgesine doğru bir çizgi çekilir. Bu çizgi göz kapaklarının üzerinde daha geniş olacak şekilde yapılmalıdır. Göz kapaklarının üzerinde uçları hafifçe yukarı doğru kıvrılacak şekilde çizilerek uygulanır. İşlemi uygulandıktan sonra cildin tamamen kuruması beklenir. Uygulama tamamlandıktan sonra eyeliner işleminin kalıcılığını korumak için göz kapak bölgesine nemlendirici sürülerek eyeliner uygulamasının kalıcılığını uzun süre korunur.

kalıcı eyeliner 2

Kalıcı Etki Bırakan Eyeliner Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın uzun süre kalıcılık sağlaması için kalıcı makyaj teknikleri kullanılarak yapılır. Pratik bir işlem olan eyeliner uygulaması uzman bir kişi tarafından yapılması gerekmektedir. Bu uygulama ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Normal bir eyeliner makyajından daha uzun süre kalıcı olabilmesi için cildin daha derin katmanlarına uygulanarak yapılan eyeliner işlemi dövme gibi bir işleme benzer ve aynı hassasiyet doğrultusunda yapılır. Kalıcılık süresi cilt tiplerine göre farklılık gösterse de ortalama olarak 1-2 yıl olarak sürmektedir. Yapılan eyelinerın rengi ve belirginliği zaman içerisinde azalsa da, kullanılan pigment boyaları sayesinde ciltte ömür boyu kalıcılığa sahiptir. Uygulanan alandaki bakımı oldukça önemli olan kalıcılık sağlayan eyeliner uygulaması özellikle su ve nemlendirici kremlerin kullanımı ile uzun süre kalıcı kalması sağlanabilmektedir. Tamamen yerli üretime sahip ürünlerimiz için cosmonesmedikal adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kalıcılık Sağlayan Eyeliner Kullanımının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kalıcılık sağlayan eyeliner uygulaması, günlük makyaj rutinini kolaylaştıran ve göz makyajını sabit tutan bir seçenektir. Pratik bir işlem olan bu uygulamanın kullanımının avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Kalıcı Eyeliner Avantajları:
  • Günlük makyaj rutinini kolaylaştırır ve böylelikle gün boyunca makyajınızda düzensizlik ve bozulma görülmez.
  • Suya dayanıklı yapısı ile havuz veya deniz gibi yerlerde makyajınızın yerinde kalmasını sağlayarak akmasını önleyici bir işlemdir.
  • Göz bölgesindeki görünüme estetiklik kazandırır.
Kalıcı Etkili Eyeliner Dezavantajları:
  • Kalıcılık sağlayan eyeliner uygulaması doğru bir teknik ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Eğer uygulama sırasında yanlış bir hareket olması ile sonuç beklenilen görünümden farklı olabilmektedir. Bu yüzden işlemi profesyonel bir makyaj uzmanında yaptırmak her zaman daha profesyonel bir sonuç almanızı sağlayacaktır.
  • Yarı kalıcı özelliğe sahip bu uygulamayı cilt hassasiyeti ve alerjik reaksiyonları bulunan kişilerin yaptırılmaması önerilir.
  • Uygulama sonrasında işlem yapılan bölgede birkaç gün boyunca kızarıklık veya kaşıntı görülebilir.

Kalıcı Eyelinerda Düzgün Bir Çizgi Nasıl Çizilir?

Uzmanın göz çevresine istenilen şekildeki çizgiyi çizmesi ile başlar. Bu çizgi daha sonra cilt üzerine mikro iğnelerle işlenir. Dövme işleme uygulamasına benzer şekilde yapılan bu uygulama ile çizilen çizgi kalıcı hale gelir ve zamanla atılmaz.

Kalıcı Makyaj Eyeliner Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yarı kalıcı özelliğe sahip kalıcı eyeliner uygulama ile günlük bakım sorunundan kurtulacaksınız. Bu işlem günlük makyaj derdinizi hızlandırmak için harika bir seçenek olacaktır. Kalıcı uygulanan eyeliner kullanımında bazı dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle uygulama öncesinde işlem yapılacak kişinin makyaj uzmanlığı olması önemli bir noktadır. Uygulama sırasında doğru teknikler kullanılmaması durumunda cilt hasarları oluşabilir veya istenilen eyeliner görünümü oluşturulamayabilir. İşlemin tamamlanmasından sonra cilt bakımına mutlaka özen gösterilmesi gereklidir. Eyeliner uygulama sonrasında ciltte kızarıklık, kabarma veya şişme gibi reaksiyonlar oluşabilmektedir. Bu sebeple işlem sonrasında cildi rahatlatacak ürünler kullanılarak hassasiyet azaltılmasına özen gösterilmelidir. Uygulama sonrasında cilt bakımına özen gösterilmesi oldukça önemli bir konudur.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması İle Kaşlar Nasıl Kalıcı Hale Getirilir?

Bu uygulama ile kaşlar sürekli ve kalıcı bir görünüm elde etmek isteyenler için idealdir. Kalıcı eyeliner işlemi kaşların doğal görünümünü korurken aynı zamanda daha belirgin ve düzgün bir görünüm sağlar. Bu görünümü kalıcı hale getirmek için ilk olarak kaşlarınızın doğal biçimini belirleyen ve kalıcı etkili eyelinerin daha iyi tutunmasını sağlayan bir ön makyaj yapmanız gereklidir. Bu ön makyaj, kaşların dökülmesini önleyecek ve aynı zamanda kaşların doğal biçimi korumaktadır.

Kalıcı Eyeliner Fiyatları Ne Kadardır?

Kalıcı eyeliner fiyat bilgisi için bir çok faktör bulunmaktadır. İşlemi yapacak kişinin uzmanlığı, işlemin uygulanacağı cildin yapısı vb. seçenekler ile kalıcılık sağlayan eyeliner fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Uzman kadroya sahip Neslim Güngen Güzellik Merkezi’nden eyeliner uygulaması hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için buraya tıklayabilirsiniz.