Skip to content

En İyi Probiyotik Takviyesi Nixir ve Bağışıklığa Etkisi

En İyi Probiyotik Takviyesi Nixir ve Bağışıklığa Etkisi

En İyi Probiyotik Takviyesi Nixir ve Bağışıklığa Etkisi

Bağırsaklarımızda 2 kilo canlı bakteri bulunur yani probiyotikler bulunur. Bunların yarısı iyi yarısı kötü bakteri şeklindedir ve denge sağlarlar. Kötü bakteriler fast food, alkol sigara, kötü beslenme gibi sebeplerle bağırsaklardaki iyi bakterileri öldürür ve kötü bakterileri daha baskın hale getirir. Böylelikle bağışıklık sistemi düşer ve kronik rahatsızlıklar önümüze çıkar. Tansiyon, kalp, diyabet, damar hastalıkları, kan hastalıkları, sindirim ve boşaltım hastalıkları, mantar türleri ve candida mantarı, kadınların yaşadığı mantar sorunları gibi problemler kötü bakterilerin yükselmesiyle ortaya çıkar. Kronik rahatsızlıklardan Türkiye’nin etkilenme haritasına bakıldığında 500’ün ötesinde raporlamalarda kronik rahatsızlığı bulunuyor. Hepsinin temelinde ikinci beynimiz olan bağırsağımız başrolde, peki ne yapmamız gerekiyor?

Bağırsağımızdaki iyi bakterilerin yani canlı mikroorganizmaların sayısını kötülere göre arttırmamız veya denge haline getirmemiz gerekiyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin en iyi ve temel yolu zengin çeşitli koloni halinde bağırsaklarımızda olan en iyi probiyotik yapılarıdır. Ürettiğimiz Nixir probiyotik 10 milyar bir kapsüle sığan bir probiyotik. İçerisinde 11 farklı suş yani canlı mikroorganizma var. Ve bizler bu canlı mikroorganizmaları +d vitamini ile de bunu destekliyoruz.

Amacımız şu; bağırsaklarda mide asidinden etkilenmeyen Alman patentli DRCaps® kapsül ile bağırsaklara doğrudan mide asidinden etkilenmede bütün probiyotikleri canlı mikroorganizmaları diğer bir deyişle askerleri gönderebilmek. Bağırsak buğumları toksinleri kana karıştırmak yerine onları öldürdüğü ve yerine geçtiği için artık iyi emilimleri beyne gönderiyor. Böylelikle bağırsaktaki zengin iyi bakteri florası bize sağlıklı yaşamı, bağışıklık sisteminin güçlü olmasını akabinde kronik rahatsızlıkların gerilemesini sağlıyor. Çünkü bağırsak duvarında biriken toksin maddeler günlük hayatımızda sürekli tükettiğimiz geçerek kana karışıyor. Buna da şekerim çıkıyor, tansiyonum yükseldi diyoruz veya derimde aksiyon olduğunu belirtebiliyoruz.

Bağırsak buğumları toksinleri kana karıştırmak yerine onları öldürdüğü ve yerine geçtiği için artık iyi emilimleri beyne gönderiyor. Böylelikle bağırsaktaki zengin iyi bakteri florası bize sağlıklı yaşamı, bağışıklık sisteminin güçlü olmasını akabinde kronik rahatsızlıkların gerilemesini sağlıyor. Çünkü bağırsak duvarında biriken toksin maddeler günlük hayatımızda sürekli tükettiğimiz fast food, alkol, kötü besinlerden dolayı o toksinler orada birikim yapıyor ve bağırsak duvarından geçerek kana karışıyor. Buna da şeker çıkıyor diyoruz veya tansiyon yükseliyor diyoruz veya derimde biraz daha fazla aksiyon olduğunu belirtiyoruz. Çünkü toksini besledikçe o da kronik hastalıkları besler.

Bizim de amacımız orada toksinleri gönderip oraya yerine iyi bakterileri geçirebilmek ve sağlığı yükseltebilmektir. Bağışık sistemini güçlendirir ve bunun yanında mide ve bağırsak sorunu, gastrit, Crohn rahatsızlığı, bağırsak sendromları ve bunlar yanında psikolojik sorunları bizleri beyin anlamında geliştirir.

nixir probiyotik

En İyi Probiyotik Nixir: Bağırsak ve Vücuda Sağlıklı Bir Pozitif Tedavi Sunar

Bağırsağınızda iyi bakteri sayısı yüksek değilse yenilen ve içilen sağlıklı gıdalardan emilimi sağlayamazsınız. Çünkü oraya gönderdiğimiz canlı mikroorganizmalar yani askerlerin görevi gönderdiğimiz gıdaları işleyerek kana karıştırmak. Eğer iyi gıda gönderirseniz iyi gıdayı işler. Eğer bağırsanızda canlı askerler probiyotikler yoksa yediğiniz yemek portakal meyve veya sağlıklı olabilecek veya tedavi edilmesi için kullandığınız ilaç emilmeden boşa gidecektir. Buradaki amacımız orada iyi askerlerle bir baraj oluşturmak.

Doktorların verdiği ilaç tedavisi çarpan etkiyi yüksek olarak faydalı olabilmesi için bağırsaklarımızda probiyotiğe ihtiyacımız vardır. 5 günlük antibiyotik kullandıysanız 6 ay boyunca bağırsak florasındaki iyi bakteri sayısını yüksek ihtimalle ve net bu anlamda tespitler ve klinik araştırmalar vardır düşürmüş oluyorsunuz. O yüzden antibiyotiğin yanında doktorlar probiyotikler verirler. Çünkü tahribat yaptığı için yandan onu desteklemek gerekir.

Hayatımızda birçoğumuz vitamin kullanmışızdır veya antibiyotik. 3 ay gibi bir sürede yeni bir alışkanlık kazandırmak istiyoruz. Yıllardır kötü alışkanlık sahibi olmuş olan, kronik rahatsızlıkların sahibi olan bağırsak ve vücudumuza sağlıklı bir pozitif bir tedavi sunup yeni alışkanlığa geçmesini en iyi probiyotik Nixir ile sağlıyoruz.

Bunun süresi de bağırsakları sürekli iyi bakterileri gönderdiğimiz için 3 ay sonunda sağlığınızı sıfırlamış ve sağlıklı bir vücuda sahip olabiliyorsunuz. Aslında sağlıklı olsaydım kaç kilo olurdum, bağırsaklarım nasıl çalışırdı, kronik rahatsızlıklarım olmadan ben nasıl biri olurdumu 3 ay sonra sıfırlanmış şekilde görüyorsunuz. Uymanız gereken en önemli kural akşam yemeğinden aç karına 1 tane alıp ilk koloni olarak göndermek. Sabah aldığınızda Focus IQ beyin için etki eder. Zekanın ölçümü iki nöron arasında veri transferinin elektrokimyasal akımın daha fazla diğer nörona geçmesiyle ölçülüyor. Zeka dediğimiz şey wireless gibidir yani 3diş mi çekiyor veya 2 diş mi çekiyor gibi örneklendirebiliriz.

Burada Focus IQ içerisinde kullandığımız ginkgo biloba kan basıncını yani kafamıza kan gitmiyor dediğimiz şeyi sağladığı için yani kanlanmayı homojen bir dağılımla sağladığı için ginkgo bilobanın faydası bu. Rhodiola ekstresi, Hindistan ve Çin’de altın kök bitkisi olarak bilmiyor ve medikal bir bitkidir. Dikkat ve odaklanma üzerine katkı sağlıyor.

En iyi probiyotik takviyesi ürünü olan Nixir; Türk Bilim İnsanları tarafından üretilmiştir ve GMP, FDA, ISO, HACCP gibi uluslararası ürün ve üretim standartları, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın ruhsatlı izni ile üretilmiştir. Nixir: Focus IQ + 10 Milyar Probiyotik ürünü ile ilgili diğer tüm bilgilere buradan, beyin ve bağırsak arasındaki ilişkiler hakkında yazılar için buraya göz atabilirsiniz. Güzellik ve bakım uygulamaları için ise Neslim Güngen Güzellik Merkezi‘ne bekliyoruz.