Skip to content

En İyi Lazer Epilasyon Hizmeti İle İstenmeyen Tüylere Veda Edin

En İyi Lazer Epilasyon Hizmeti İle İstenmeyen Tüylere Veda Edin

En İyi Lazer Epilasyon Hizmeti İle İstenmeyen Tüylere Veda Edin

Lazer epilasyon son yılların en popüler cilt bakım yöntemlerinden birisidir. Bu yöntem ile istenmeyen tüylerden kolayca kurtulmak mümkündür. En iyi lazer epilasyon hizmeti ile tüylerin kökleri hedef alınırken her seans sonrası ciltteki tüylerin sayısı azalır ve uygulama sonunda yok edilir. Neslim Güngen Güzellik Merkezi’nde kalıcılık sağlayan lazer epilasyon işlemi ciltleri hassas olan veya ağrısız bir epilasyon hizmetini tercih etmek isteyenler için idealdir.

en iyi epilasyon

Vücutta Aşırı Tüylenme veya Kıllanma Neden Olur?

Vücudumuzdaki tüyler, cildin altında yer alan tüy folikülleri tarafından üretilir. Tüyler vücudumuzun ısısını koruyan ve vücudumuzda daha önceden oluşmuş olan enfeksiyonları önleyen görevleri yerine getiren yapıdır. Tüylerin üretimi genetik ve hormonlar tarafından kontrol edilir. Erkeklerde testosteron hormonu tüylerin daha fazla üretilmesine neden olurken, kadınlarda östrojen hormonu tüylerin üretimini azaltır.

Vücutta aşırı kıllanma birçok nedenden dolayı kaynaklanabilir. Bunlar arasında hormonal dengesizlikler, genetik yatkınlık, bazı cilt hastalıkları veya bazı ilaçların yan etkileri sayılabilmektedir. Hormonal dengesizlikler özellikle androjen hormonlarının yüksek seviyelerinde olması, kadınlarda aşırı kıllanma sorununa neden olabilir. Bu durum genellikle polikistik over sendromu gibi endokrin bozukluklarla ilişkilidir. Genetik yatkınlık da vücutta aşırı kıllanma sorununa neden olabilir. Bu durumda, kişinin ailesinde benzer bir sorun bulunması muhtemeldir.

Tüylerin oluşumu vücutta meydana gelen hormon değişikliklerine ve yaşa bağlı olarak değişebilir. Örneğin menopoz döneminde kadınlarda östrojen hormonu azalır ve tüyler daha fazla üretilerek çıkmaya başlamaktadır. Tüylerin fazlalaşması aynı zamanda stres, beslenme ve sağlık durumuna da bağlı olarak değişebilir. Mesela yüksek stres seviyeleri tüylerin daha hızlı oluşmasına neden olabilirken, yetersiz beslenme tüylerin üretimini azaltabilir. Aynı zamanda bazı sağlık problemlerinde (tiroid, hormonal rahatsızlıklar) tüylerin oluşumunu ve üretimini etkileyebilmektedir.

diode epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon cildin altındaki tüylerin yok edilerek cilde temiz bir görünüm kazandırılma işlemidir. Bu yöntem lazer ışınlarının tüy hücresine odaklanarak tüyün yeniden çıkmasını önlemek amacıyla tüy foliküllerinin hasar görmesini sağlar. Lazer epilasyon günümüzde en popüler ve etkili tüy yok etme yöntemlerinden birisidir.

Lazer epilasyon çeşitli cilt tonları ve tüy renkleri için uygun olabildiği gibi tüm vücut bölgelerinde uygulanabilir. Ancak en sık kullanılan bölgeler arasında bikini bölgesi, bacaklar, koltuk altı, sırt ve kollar yer almaktadır. Diode buz başlıklı epilasyon uygulaması için seans sayısı kişiden kişiye değişebilir. Lazer epilasyon, çoğu kişi için oldukça etkili ve uzun vadeli bir yöntemdir. Ancak, bazı kişilerde tüylerin yeniden çıkması görülebilir. Bu nedenle, işlem sonrası dönemde tüylerin izlenmesi ve gerektiğinde tekrar tedavi uygulanması önerilir.

En İyi Lazer epilasyon hizmeti; istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyen kişilere özel olarak uygulanan bir işlemdir. Lazer epilasyon bir lazer cihazı yardımı vücudun belirli bölgelerinden tüylerin kalıcı olarak çıkmasını önlemek amacıyla uygulanır. Cildin belirli bir bölgesine lazer cihazının ucu yaklaştırılır ve lazer ışınları tüy hücresine yönlendirilir. Lazer ışınları tüy hücresinin içine girerek tüyün kökünü yok eder.

buz başlıklı diode epilasyon

En İyi Lazer Epilasyon Yöntemi ve İstenmeyen Tüylere Etkisi

Lazer epilasyon cildin altındaki kılların köklerine doğrudan etki eden bir işlemdir. Bu yöntem ile kılların yeniden çıkma olasılığı azaltılır ve ciltte istenmeyen tüyler yok edilir. En iyi lazer epilasyon yöntemi kişinin cilt tipi ve kıl rengine göre değişebilir. Günümüz gelişen teknolojisi ile birlikte en çok tercih edilen epilasyon yöntemlerinden birisi diode buz başlıklı lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntem ile birlikte cildin altında bulunan kılları etkili bir şekilde yok eder ve cildin hassas olmasına gerek kalmadan uygulanabilmektedir. Ayrıca bu yöntem en iyi lazer epilasyon yöntemlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Diode epilasyon yöntemi ile cildin altındaki kılların daha hızlı ve minimum derecede ağrı ve acı hissi sağlanır.

Lazer epilasyon istenmeyen tüyler üzerinde etkili bir cilt bakım yöntemidir. Bu yöntem özellikle bikini bölgesi, sırt, bacak ve kol gibi bölgelerdeki tüylerin yok edilmesi için kullanılır. Bu yöntem, daha uzun süreli ve etkili sonuçlar sağlar ve diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında daha az acılıdır.

buz başlıklı lazer epilasyon

Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

Lazer epilasyon, vücudun belirli bölgelerindeki tüylerin özellikle köklerinden yok edilmesini amaçlar. Bu yöntem tüylerin hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlar ve uzun süreli sonuçlar verir. En iyi lazer epilasyon işlemi tüylerin kök düzeyine doğru gönderilen ışınlar ile etki gösterir. Vücudun birçok bölgesine uygulanan lazer epilasyon işlemi genellikle şu alanlarda kullanılır;

  • Omuz bölgesi
  • Bikini ve göbek bölgeleri
  • Koltuk altı ve genital bölgeler
  • Ense bölgesi
  • Bacak ve kalça bölgesi

en iyi lazer epilasyon hizmeti

En İyi Lazer Epilasyon İşleminin Başarısı Nelere Bağlıdır?

Lazer epilasyon, ciltteki kılların uzun dönemde ortadan kaldırılmasını hedefleyen bir işlemdir. Bu işlemde, ciltteki kılların özellikle melanin adı verilen pigmentinden yararlanılarak, kılların yok edilmesi sağlanır. Başarılı bir lazer epilasyon işlemi için birkaç faktör önemlidir;

Cilt tipi ve rengi: Lazer epilasyon, açık tenli kişilerde daha başarılı sonuçlar verir, çünkü açık tenli kişilerde melanin daha az olduğu için daha iyi hedeflenir.

Kılların rengi: Lazer epilasyon, siyah kılları en iyi şekilde hedefler. Beyaz, sarı ve açık kıllar için ise daha az etkilidir.

Lazer cihazının kalitesi: Lazer epilasyon işlemi, kaliteli ve güncel teknolojiye sahip cihazlarla yapıldığında daha başarılı sonuçlar verir.

Uygulayan kişinin deneyimi ve eğitimi: Lazer epilasyon işlemi, deneyimli ve eğitimli bir uygulayıcı tarafından yapıldığında daha başarılı sonuçlar verir.

Epilasyon sonrası bakım: Lazer epilasyon işlemi sonrasında cildin korunması, güneşe maruz kalmaması ve cilt için uygun olan kremler kullanılması gibi bakım önlemleri alınması sonuçları arttırır.

lazer epilasyon

En İyi Lazer Epilasyon Başarısı İçin Seans Sayısı

Epilasyon uygulaması vücuttaki herhangi bir bölgeye yapılabilmektedir. Epilasyon işlemi için uygulama ve seans sayısı kişinin cilt özelliklerine, işlem yapılacak bölge genişliği ve kıl yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Özellikle geniş bir bölgeye yapılan epilasyonun seans sayısı diğer bölgelere göre daha uzun olabilir. Epilasyon uygulaması genellikle 2-6 hafta arasında tekrar edilir.

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmelidir?

Lazer epilasyon cildin tüylerin hedef alarak cilde zarar vermeden tüylerin yok edilmesini sağlar. Ancak epilasyon işlemi öncesinde bazı önlemler alınması gerekmektedir.

Tüylerin uzun olması: Lazer epilasyon öncesi işlem öncesi tıraşlanarak 1 mm uzunluğunda olması gerekmektedir.

Cildin güneşe maruz kalmaması: Lazer epilasyon öncesi cildin güneşe maruz kalmaması veya güneşe maruz kalmış cildin lazer epilasyon yapılmaması gerekir.

Ayrıca epilasyon işlemi öncesinde ciltte bronzlaştırma yapılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmelidir?

Lazer epilasyon, cildin altındaki tüylerin çekilmesini amaçlayan bir cilt bakımı yöntemidir. Bu yöntem uzun vadeli tüy azaltma sonuçları sağlar ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak, lazer epilasyon sonrası bazı dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır;

Güneşten korunmak: Lazer epilasyon sonrası cildiniz daha hassas olabilir, bu nedenle güneşten korunmak önemlidir. Güneşte yürüyüş yapmaktan veya güneşte uzun süre kalmaktan kaçınmak gerekir.

Temizlik: Lazer epilasyon sonrası cildinizi temiz tutmak önemlidir. Cildinizi yumuşak bir sabunla yıkayın ve kurulayın.

Kremler: Lazer epilasyon sonrası cildiniz kuruma eğiliminde olabilir, bu nedenle nemlendirici kremler kullanmak önemlidir. Ayrıca, doktorunuz tarafından verilen cildinizi yatıştıran kremleri kullanmalısınız.

Sıcaklık: Lazer epilasyon sonrası cildinizde sıcaklık yükselebilir, bu nedenle sıcak banyo, sauna gibi yerlerden kaçınmak gerekir.

Uygulama aralıkları: Lazer epilasyon tedavi aralıkları kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Epilasyon işlemi öncesinde uzmanlar tarafından belirlenen seans aralıkları kesinlikle takibi yapılarak kaçırılmamalıdır.